метизная компания

Яким має бути міський голова: експерт з питань місцевого розвитку ділився знаннями з сумчанами

 Поділитися

Поділитися в

Ми звикли вимагати від влади дій, рішень, реформ, виконання обіцянок, але що як раптом ми опинимося по іншу сторону й доведеться вирішувати ті ж самі питання, як діяти, з чого розпочати, яку обрати стратегію розвитку? Відповіді на ці запитання ми шукали на дискусійній зустрічі в рамках презентації проекту «Школа мерів» за участі експерта з питань місцевого розвитку, голови правління Агенції «Спільні Зусилля», засновника та керівника вищезгаданої школи – Руслана Рохова.

«Я хотів створити комплексну програму, яка дає розуміння у всіх сферах зон відповідальності міського голови, яка демонструє й вивчає кращі існуючі практики в Україні й за кордоном, яка дає можливість поїхати і на власні очі подивитися які стратегії були реалізовані й у мене це вийшло. У мене є точне розуміння того ,які моделі розвитку потрібно використовувати. Якщо ми хочемо швидкого руху, то потрібно, щоб люди, які працюють на місцях не марнували ресурси і час громади на експерименти, а робили те що треба, коли треба й як треба», – зауважує Руслан Рохов, експерт з питань місцевого розвитку.

«Школа мерів» – це інноваційна освітня програма, що покликана підготувати діючих міських голів та кандидатів у мери разом з їх командами до управління містами в умовах децентралізації. Місія школи полягає у формуванні нової управлінської культури в містах, яка  ґрунтуватимуться на системному стратегічному мисленні, відкритій публічній політиці та принципах належного врядування.

«Цікаво було послухати цю інформацію й отримати знання, щоб зрозуміти куди рухатися. На мою думку, стратегія розвитку команди й команда робота є найважливішими у майбутньому», – ділиться враженнями Святем Євгенович, пастир християнсько-євангельської церкви з Охтирки.

Сучасна Європа – результат реформації, що створює для її громадянина сценарій вибору. У нашої країни є інерція набутої безпорадності, бо у СРСР був єдиний сценарій розвитку, а сьогодні є можливість ідей і створення свого міста та країни такими, якими ми хочемо їх бачити.

«Якщо немає запиту в громаді й немає альтернативного представника депутатського корпусу, що здійснює правильні кроки на реалізацію розвитку міста, тоді й мер не буде цього робити. Філософія нашої школи – створити такий ландшафт впливів в Україні, при яких міські голови не зможуть не розвивати міста», –  розповідає Руслан Рохов, засновник «Школи мерів».

Важливим для нашого суспільства є перетворення людей з утриманців на соціально активну громаду, що зможе обирати якісного та «правильного» мера, бо громада створює запит й отримує те, що зазначає у ньому. Влучним у цьому випадку є відомий вираз Арістотеля «Політика – це розмірковування про спільне благо…».

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: