СумБуд
СумБуд

Європейська модель донорства в Сумах

Суспільство | 14:55, 4.08.2018
 Поділитися

Поділитися в

Уже не перший рік на Сумщину приїжджають представники різних регіонів України, аби ознайомитися з успішною роботою Сумського обласного центру служби крові.

В Україні ніде, крім Сум, немає 100%-го обстеження компонентів крові. У нас воно проводиться на автоматичних аналізаторах закритого типу, а це виключає людський фактор. 75% акцій підприємства має компанія «Біофарма» й 25% – Сумська обласна рада. Спостерігається яскравий приклад якісного державно-приватного партнерства.

«Я задоволений нашою співпрацею на тому рівні на якому вона знаходиться зараз. Хотілося б подякувати нашим партнерам – компанії «Біофарма» за їхній підхід до розвитку Сумського центру служби крові. Наша спільна робота приносить колосальний результат. Бажаю представникам інших регіонів України взяти наш приклад собі на озброєння і розвиватися в такому ж напрямку», – зазначив Володимир Токар, голова обласної ради.

У результаті позитивного взаємного партнерства «Біофарми» й облради Суми витрачають на компоненти крові 5 мільйонів гривень, тоді як Київська область, порівняна за кількістю населення, якщо не враховувати Київ, – 35 мільйонів гривень. Сумська область чи не єдина, де онкохворі діти отримують кров і її компоненти відразу ж, причому батьки за це не платять.

«Відповідно до угоди ЄС в України є певні зобов’язання. Перш за все, слідкувати за безпекою переливання крові, без наслідків інфікування. Також з 2020 року будуть впровадженні нові механізми фінансування, що поширюватиметься на заклади первинної й третинної ланки. Крім того, важливо забезпечити стратегічний запас крові в зв’язку з антитерористичними діями в країні»,- наголосив Володимир Карпіта, генеральний директор Державної установи «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

Роботу Сумського центру крові відзначили навіть західні партнери, які зазначили повну відповідність вимогам європейських стандартів й відзначили його як один з кращих в Європі.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: