СумБуд
Керамо Хит

“За” чи “проти”: народні депутати Сумщини щодо воєнного стану в країні

 Поділитися

Поділитися в

Вчора Верховна Рада України ухвалила закон про затвердження Указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні” (№9338). Підтримали законопроект 276 депутатів. Народні депутати від Сумщини дали три голоси “за” з шести.

Журналісти “The Sumy Post” дізналися думки народних депутатів з цього приводу.

Власне, Олег Медуниця, народний депутат 157-го виборчого округу, підтримав законопроект та закликав сумчан не панікувати:

“Підвищений рівень безпеки і контролю з боку військових та правоохоронних органів. Зокрема, це посилення паспортного контролю на пунктах перетину кордону; посилення вуличного патрулювання в населених пунктах; посилення контролю за дотриманням громадського порядку. На період дії військового стану, з метою збереження громадського порядку та спокою, забороняється проведення масових акцій, мітингів, зібрань. Приведення збройних сил до бойової готовності означає проведення переобліку та уточнення особистих даних боєздатного населення. Зазначу, що мобілізація ані в Сумській області, ані в Україні наразі не оголошена. Залучення населення до проходження служби в лавах збройних сил відбудеться лише у разі появи відповідного розпорядження Президента України – Головнокомандуючого. Щодо запровадження комендантської години за умови виникнення наземної загрози з боку Російської Федерації. Відповідні рішення приймаються місцевими органами влади за узгодженням із військовими. Про такі рішення влада попереджає населення заздалегідь.  У разі виникнення наземної загрози з боку агресора, військові та Нацполіція матимуть право на вилучення матеріальних цінностей у населення та організацій на потреби армії. Такі вилучення можуть відбуватися виключно на законних підставах, з укладанням відповідних документів прийому-передачі з метою подальшого відшкодування збитків із боку держави. Повсякденне життя мешканців Сумскої області не змінюється. Воно нічим не відрізняється від повсякденного життя громадян з інших областей України, на території яких воєнний стан не запроваджено. Усі органи влади та місцевого самоврядування діють у штатному режимі. Наш ворог після Російської Федерації – це внутрішня паніка та штучно спровокований дефіцит. Тому головне – збереження повного громадського спокою і звичайний безперебійний робочий процес кожного сумчанина на своєму робочому місці”.

 

Олександр Сугоняко, народний депутат виборчого округу №158 також проголосував “за” рішення щодо введення воєнного стану:

“Вчора взяв участь у позачерговому засіданні Верховної Ради, яке було скликано для затвердження Указу президента про введення воєнного стану. Голосував «за», бо за відкритим збройним нападом російських військових на кораблі наших ВМС у Чорному морі можуть відбутися інші збройні провокації, особливо в областях, які межують із країною-агресором. Але під час обговорення указу ми добилися того, щоб військовий стан було введено не на всій території України, а лише у тих областях, де можливі негайні дії агресора. Ми також принципово наполягали на тому, щоб військовий стан було введено не на 60 діб, а лише на 30, щоб основні права і свободи громадян, у  тому числі економічні, не були обмежені. Ми будемо жорстко контролювати виконання цієї обіцянки. Звісно, введення воєнного стану зараз – це дуже запізніла реакція на постійну агресію зі сторони Росії проти України. Ми пам’ятаємо як Іловайську трагедію, Дебальцево, так і постійні бойові дії на Сході України. З огляду на агресію Росії на Азові за минулу добу ми побачили підтримку України зі сторони світової спільноти, але також необхідно було прийняти постанову ВР, яка чітко роз’яснює офіційну позицію нашої країни у Організації Об’єднаних Націй, Європейському парламенті, Парламентській Асамблеї Ради Європи, Парламентській Асамблеї НАТО, ї ОБСЄ, ГУАМ, парламентам держав усього світу. Ми очікуємо на втручання світових інституцій, які мають дати оцінку агресії Росії, та підтримати нас у боротьбі за незалежність України.

Ще раз підкреслю – права і свободи громадян під час ВС не будуть обмежені, за виключенням ситуацій із збройними провокаціями агресора, у тому числі на території моєї рідної Сумщини. Це також дасть можливість посилити кордон та провести увесь комплекс заходів із безпеки. У зв’язку із введенням військового стану разом із керівництвом області маємо консолідовану позицію щодо ще одного звернення до «Укрзалізниці» та Укрпошти із вимогою відмовитися від закриття малих залізничних станцій та поштових відділень, бо це також може негативно вплинути на безпекову ситуацію у області. Втім, це привід вимагати  від центральної влади і відновлення інфраструктури та промисловості, що пов’язана із безпекою країни – зокрема, казенного заводу «Зірка» у Шостці. До речі, я не бачу жодних перепон для проведення виборів у нових об’єднаних територіальних громадах Сумщини, що призначені на 23 грудня. Звісно, остаточне рішення тут за Центрвиборчкомом. Але якщо вибори і будуть перенесені, то не більше чим на місяць. Зберігаймо спокій!”

А ось Андрій Деркач навпаки не підтримав прийнятий учора закон.

“Відсьогодні, у вас можуть відібрати бізнес, майно, право пересування, відібрати освіту дітей, зрештою відібрати вашу свободу.
Це не страшний сон. Це нова реальність. Хаос, в який влада ввела жителів рідної мені Сумщини, і ще 9 областей, проголосувавши за введення воєнного стану. «Війна – це мир». Слоган з антиутопії став фундаментом передвиборної стратегії однієї людини і віднині втілюється в життя. Поки буде війна, вони можуть робити з країною все, що завгодно. Війна для нас – це мир і добробут для них. Я проголосував проти введення воєнного стану. І зробив би це ще раз. Тому що свобода мільйонів важливіше одного крісла. Навіть, якщо воно президентське”, – висловив свою думку народний депутат 159-го виборчого округу.

Не голосував за введення воєнного стану в країні Ігор Молоток, народний депутат виборчого округу №160:

“Вчора ввечері відбулось позачергове засідання Верховної Ради на якому було ухвалено рішення про запровадження воєнного стану в 10 областях України, серед яких є і Сумщина. Відразу зазначу, що не голосував за нього і поясню чому. Навколо цього питання було занадто багато політики і дуже мало конкретики. Що зміниться за 30 діб?
Що стосується посилення обороноздатності Сумщини, то я впевнений, що зараз ми готові у найкоротші терміни без введення воєнного стану мобілізуватися і дати відсіч ворогу. На нашій території базуються потужні підрозділи Збройних Сил і Національної гвардії, у Шостці додатково формується загін та комендатура швидкого реагування Державної прикордонної служби. Нещодавно проводились навчання окремого батальйону територіальної оборони, які засвідчили, що це злагоджений бойовий підрозділ, готовий до виконання завдань по обороні і захисту Батьківщини.
За понад чотири роки війни мої земляки не раз доводили, що не потребують особливих запрошень, щоби стати на захист рідної землі. Натомість за ці 30 діб, на які вже завтра буде введений воєнний стан, можуть бути суттєво обмежені права та свободи звичайних громадян. Це стосується і введення комендантських годин, і обмеження вільного пересування, права власності, ведення бізнесу, передачі інформації через комп’ютерні мережі, а також вилучення майна та транспорту і т.д. Люди праці, свобода слова не мають зазнати утисків – це моє глибоке переконання. Також надзвичайно хвилює доля наших моряків, захоплених росіянами в Азовському морі. Маємо якнайшвидше витягнути хлопців з хижих пазурів агресора”.

Микола Лаврик, народний депутат виборчого округу №161, у зв’язку з введенням воєнного стану надавати політичні коментарі відмовися.

“Введення воєнного стану в Україні саме зараз – це, на мій погляд, дуже важке і складне питання. Це вкрай потрібний для захисту держави крок, але дуже-дуже несвоєчасний. Несвоєчасний тому, що запізнілий. Воєнне положення треба було вводити у 2014 році, як тільки незрозумілі так звані «зелені чоловічки» з’явилися на наших територіях, насамперед у Криму та Донбасі. Требо було їх нейтралізувати або ліквідувати і показати всьому світові: ось дивіться – ці озброєні люди з незрозумілих причин прийшли на нашу землю… ми захищаємо свою землю, свою незалежність, свою державу. Що, в принципі, і робилося в Украйні військовим кабінетом під керівництвом виконувача обов’язків Президента Турчиновим. Агресора тоді вдалося зупинити на сході та запобігти спробам розв’язання локальних вогнищ агресії та масових заворушень у південних регіонах України. Але… Під гаслом «…ми закінчимо цю війну за два тижні…» до влади прийшли люди, що, як правило, формували вище військове керівництво та керівництво спеціальних служб і відомств не за принципом досвіду й професійності, а за принципом особистої відданості. Те саме робилося з призначенням очільників обласних адміністрацій, на яких теж покладено окремі функції з підготовки та здійснення заходів обороноздатності. А далі… Далі я пам’ятаю наші втрати під Дебальцевим, Іловайськом, у Донецькому аеропорту, на Світлодарській дузі тощо… Ніхто з вищого керівництва Держави навіть не те що чути, а й думати не хотів про воєнний стан, і така їх поведінка ґрунтувалася на недолугих, а часто й облудних доповідях воєначальників, які були зайняті підготовкою та проведенням парадів для самомилування… Нам усім розповідали про політико-дипломатичні шляхи врегулювання неоголошеної війни. Дати оцінку введення воєнного стану в окремих регіонах України саме сьогодні мені дуже важко, бо для цього треба мати повну та всебічну достовірну інформацію. Але я вважаю, що до зміни Верховного Головнокомандувача в нашій державі нам навряд чи слід очікувати будь-яких, а тим більше вагомих результатів у сьогоднішній гібридній війні, яку нам нав’язав північний сусід. Основним нашим завданням сьогодні вважаю не дати використати воєнний стан в інтересах окремих груп людей і тим більше всупереч інтересам держави”, – прокоментував Владислав Бухарєв, народний депутат 162-го виборчого округу.

 

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: