Реклама
Керама Хит

Здай кров – зігрій захисника: жителів Сумщини запрошують допомогти бійцям АТО

 Поділитися

Поділитися в

Наближаються великі свята – Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва і День захисника України. З приводу цих значимих дат Сумський обласний центр служби крові оголосив і протягом жовтня проводить акцію «Козацька кров – цілюща сила!». У акції беруть активну участь не тільки мешканці обласного центру, а і районів. Так, у Ромнах цього тижня проходить оригінальна благодійна акція «Здай кров – зігрій захисника!», яку організували жителі легендарного села Пустовійтівка.

«Наша земля – батьківщина останнього кошового – Петра Калнишевського, тому і народ наш – козацький, щирий, – говорить голова Пустовійтівської сільради В’ячеслав Обрамець. – От і вирішили провести таку благодійну акцію і приурочити її до Дня захисника. Щоб допомогти військовим, які боронять кордони держави».

В’ячеслав Леонідович не тільки підтримав і організував акцію, а й 10 жовтня разом з іншими пустовійтівцями теж приєднався до донорського руху.

“Щоб усі бажаючі змогли долучитися, ми здаємо компоненти крові протягом тижня, – розповідає фахівець з соціальної роботи Валентина Корнієнко. – Отриману донорську компенсацію збираємо і направляємо на закупівлю теплих речей для бійців, які у цей час нас захищають, несуть службу у зоні АТО. Ми ретельно готувалися: проводили роз’яснювальну роботу, виготовили плакати для сіті-лайтів, розклеювали оголошення, роздавали флаєри. Щоб залучити якомога більше людей. До того ж, потреба у компонентах крові існує завжди і це те, що є у кожного. Ми, наприклад, з чоловіком удвох здали плазму – і майже 500 гривень, щоб обігріти бійців уже є. Таким чином, від донорства потрійна користь – і бійцям допоможемо, і тим, хто потребує переливань, і свій організм очистимо і оздоровим. Всі ми здаємо кров уперше. Сподобався персонал – гарні, ввічливі, усміхнені дівчата, вони справжні молодці. Мені вже дзвонили із інших сільради, які теж хочуть долучитися до акції – хотілося б, щоб вона стала спільною для всіх жителів району. Адже у нас 32 сільські ради – і в них теж живуть свідомі, небайдужі люди. Сподіваємося і на жителів міста – сьогодні до нас приєдналися голова міської ради, голова райдержадміністрації. Разом ми зможемо по-справжньому допомогти і нашим захисникам, і хворим. Це – чудова можливість зробити добру справу,” – говорить В’ячеслав Обрамець.

Центр служби крові у Ромнах відкрився на початку вересня – і відразу викликав зацікавленість керівництва міста та району. Адже заклад працює за європейськими стандартами і його поява в Ромнах – це важливий крок до осучаснення та покращення медичного обслуговування жителів міста та району.

“Ми розуміємо, що кров потрібна нашим людям кожен день, і відкриття центру служби крові в Ромнах – це соціальний прорив у нашому місті”, – каже міський голова Сергій Салатун.

Позитивну оцінку новий центр крові отримав і від голови Роменської РДА Валерія Білохи:

“Якраз ми і пришвидшимо лікування багатьох людей, а можливо і врятуємо їхні життя, – відзначив очільник району. – Донорський рух потрібно популяризувати, бо він дуже важливій як для всього суспільства, так і для тих, хто здобуває мирну долю для України. Ми всі можемо зробити таку просту річ – прийти і здати кров. І можливо саме в цей час її чекають наші бійці, хворі люди, діти”.

Ромни стали другим після Шостки містом обласного значення, де відкрився центр служби крові. На черзі – відкриття аналогічних закладів у Конотопі та Охтирці.

“Ми прагнемо того, щоб донорство було не якимось особливим вчинком, а звичною справою – гуманною і патріотичною – як це є у всіх прогресивних країнах, – говорить заступник директора СОЦСК з питань маркетингу Олена Геренко. – Сумський обласний центр служби крові є найкращим в Україні і одним з кращих у Європі. Можна сказати, що медична реформа на сьогодні відбулася в окремо взятому закладі. І зараз ми розповсюджуємо ті високі стандарти якості, комфорт і головне – безпечність, напрацьовані у СОЦСК, у райони області. Розвиток і популяризація донорського руху – це справа державної ваги”.

Роменців та жителів району, сусідніх міст і сіл запрошують на донацію за адресою: м.Ромни, бульвар Московський, 27/1.

Зверніть увагу на необхідність дотримання донорської дієти, про яку можна дізнатися на сайті www.socsk.org, або за телефоном гарячої лінії 050 307 80 94.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Stroika
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: