СумБуд
СумБуд

Земельне питання: чи отримають АТОвці обіцяні владою ділянки?

Суспільство | 21:17, 5.09.2018
 Поділитися

Поділитися в

Учасники АТО вже 4 роки виборюють право на землю. Ділянки хочуть отримати на території Косівщинської сільської ради, але в обласному управлінні Держгеокадастру їм відмовляють у погодженні дозволу на розробку проектів землеустрою.

“У 2014-му році мій син пішов на війну і зараз він у зоні бойових дій. Спочатку служив у добровольчому батальйоні, а потім їх включили до складу Збройних Сил України. Весь цей час я ходжу по всіх інстанціях, аби отримати хоч якусь ділянку, яку сину обіцяла держава. Спочатку зверталася до сільської ради, там сказали, що землі немає. Потім самі шукали вільні землі, чекали дозволу від сільради і писали заяву в Держгеокадастр. Однак нам постійно відмовляють. Ми знаходимо поле, воно вільне, поки чекаємо відповіді, там уже з’являються чиїсь паї. Мій син 4 роки вже на передовій. Я думаю, що за цей час можна було виділити землю”, – розповідає Тетяна Глущенко, мати учасника бойових дій.

Учасники бойових дій та представники їх сімей переконані, що така відмова необгрунтована.

“Знайшовши вільні земельні ділянки та погодивши розроблення проекту землеустрою під дачне будівництво з Косівщинською сільрадою, ми звернулися до РДА з проханням надати вказані ділянки, нас запевнили, що будуть сприяти у вирішенні цього питання. Разом з тим, керівник міськрайонного управління Держгеокадастру в усній формі, перебуваючи у відпустці, категорично нам відмовила. Виникає питання: які підстави для відмови, якщо є всі необхідні погодження –  рішення сільради, землеупорядника, незалежного землерозробника, представників водного фонду?”,  – звертається Володимир Оношенко, учасник бойових дій.

Начальник міськрайонного управління Держгеокадастру в Сумах і Сумському районі пояснює, аби не виконувати подвійну роботу та витрачати додаткові кошти на переоформлення, спершу варто розробити детальний план територій, а вже потім отримувати дозвіл на розробку проекту землеустрою.

“Для того, щоб надати ділянки під садівництво або дачне будівництво повинен бути розроблений детальний план територій. Цей план визначає розміри цієї земельної ділянки, санітарні зони, дороги, а також, чи може ця земельна ділянка бути придатною для дачного будівництва чи садівництва. Якщо спершу видається наказ про дозвіл на розробку проекту землеустрою, а немає детального плану територій, потім всі проекти доводиться переробляти. Такі випадки були по Піщанській, Червоненській і Низівській сільрадах. Це пов’язано з тим, що проектна організація, яка розробляє проект землеустрою, розбиває ділянку в кілька гектарів, наприклад, на 10-20 ділянок по 12 соток, при цьому не враховує, ані проїзні дороги, ані санітарні зони тощо. У результаті, треба змінювати конфігурацію земельних ділянок або їх площу, адже потім вони не відповідають детальному плану територій”, – зазначає Ірина Головенко, очільниця міськрайонного управління в м. Сумах та Сумському районі Головного управління Держгеокадастру у Сумській області.

Як повідомив Едуард Кучменко, перший заступник голови Сумської районної державної адміністрації, завтра на сесію райради виноситься питання щодо виділення коштів на розробку детального плану територій Косівщинської сільради. За попередніми підрахунками, на це потрібно 65 тисяч гривень і ще у 35 тисяч обійдеться топографічна зйомка.

За інформацією Ірини Головенко, сільська рада може звернутися до обласного управління Держгеокадастру з проханням зарезервувати ділянки під дачне будівництво, аби їх не віддали іншим особам. Після чого ці землі включать до спеціального переліку і територія, де вони розміщені, буде визначена як ділянка, першочергове право на яку закріплене за учасниками бойових дій.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: