метизная компания

Жителям Сумщини: Якісне насіння – запорука високого врожаю

Суспільство | 16:00, 3.05.2018
 Поділитися

Поділитися в

Foto

У розпалі сезон посіву насіння овочевих рослин. Деякі городники та сільгоспвиробники щороку наступають на одні й ті самі граблі, купуючи неякісне або підроблене насіння. Навіть у досвідчених власників земельних ділянок виникають труднощі у цій нелегкій справі. Тому спеціалісти відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області роз’яснюють, як обрати якісне насіння.

    Вибираємо якісне насіння 

Якщо ви плануєте закупити насіння овочевих, баштанних, квіткових, садивного матеріалу багаторічних рослин та інших сільськогосподарських культур – обов’язково вимагайте від продавця відомості про товар, який ви хоче придбати, а саме: на посівні якості насіння – сертифікати України, протоколи лабораторних випробувань, довідки з зазначенням якості насіння, результати аналізів, інші документи передбаченні законодавством; фітосанітарні сертифікати; при здійсненні реалізації насіння сої та кукурудзи (в тому числі цукрової), в наявності повинні бути протоколи випробування наявності / або відсутності генномодифікованих організмів (ГМО).

Обов’язково зберігайте чек на придбання насіння, лише з його допомогою зможете довести, що придбали товар саме в тому місці. Підприємець, який торгує на ринку, замість чека може видати інший документ, в якому повинен вказати назву товару, номер партії, дату покупки та поставити підпис та печатку (якщо є).

    Посівні якості мають строк дії

При придбанні насіння, зверніть увагу на те, що відповідно до ДСТУ 2240-93 встановленні наступні строки дії документів на посівні якості насіння:

  • на насіння овочевих, баштанних, кормових культур до ІІ категорії – строк дії документа – 8 місяців, для III та наступних категорій – 6 місяців;
  • на насіння кукурудзи, протруєної та затареної – 1 рік;
  • на насіння цукрових буряків – 6 місяців;
  • на насіння соняшнику, протруєного та затареного – 4 місяці;
  • для інших зернових та зернобобових культур – 4 місяці.

Партії насіння, в яких вийшов строк дії документу на посівні якості, підлягають повторному обов’язковому лабораторному випробуванню (аналізуванню).

     Якість насіннєвого матеріалу не залежить від яскравості картинки на упаковці

При купівлі насіння обов’язково потрібно звертати увагу на особливості маркування пакувань насіння. На пакеті з фасованим насінням, призначеним для роздрібної торгівлі, відповідно до ДСТУ 6006:2008 зазначається назва країни виробника, фірми, підприємця, товарний знак, юридична адреса пакування насіння, культура, сорт (гібрид), маса або кількість штук насіння в пакеті, номер партії, рік урожаю, схожість, документ про посівні якості насіння, коротка інформація про культуру (опис сорту, гібриду), поради щодо вирощування.

Більш детальну інформацію та консультації з вищезазначених питань можна отримати у відділі контролю в сфері насінництва та розсадництва  управління фітосанітарної безпеки головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області за адресою: вул. Гамалія, 25, м. Суми, 40021, тел. 61-73-40.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: