СумБуд

ЖКГ та благоустрій міста: що турбує сумчан?

ЖКГ, Суспільство | 07:31, 7.11.2018
 Поділитися

Поділитися в

Вчора у конгрес-центрі СумДУ відбулася секторальна стратегічна сесія із галузі ЖКГ та благоустрій. 85 учасників мали нагоду виділити основні проблеми міста та шляхи їх розв’язання.

Секторальні стратегічні сесії  з залученням громадськості міста проводяться з жовтня. Такі заходи доцільно і варто проводити у разі, коли потрібно приймати рішення, яке може мати значний соціальний вплив. Пропозиції, внесені за результатами стратегічних сесій, будуть обов’язково розглянуті та опрацьовані для більш успішної розробки Стратегії розвитку міста Суми до 2027 року.

Для того, щоб визначитися з основними проблемами різних сфер ЖКГ та благоустрою, учасники розділилися на 10 робочих груп. Після оголошення важливих проблем міста у галузі ЖКГ та благоустрою, учасники представили ідеї щодо їх вирішення:

 • Недосконалість доріг і освітлення у приватному секторі. Шляхи вирішення: залучення коштів з міського бюджету, виділення додаткового транспорту з метою очищення доріг у зимовий період, створення відповідного графіку.
 • Недотримання графіку руху перевізниками громадського транспорту та перевізниками побутових відходів. Шляхи вирішення: здійснення контролю за перевізниками, створення міської системи з метою контролювання руху транспорту.
 • Недостатнє фінансування благоустрою приватного сектору за рахунок бюджетних коштів. Шляхи вирішення: передбачити у бюджеті міста окремим розділом витрати на розвиток територій і благоустрій приватного сектору. 
 • Відсутність відповідальності за неякісне виконання робіт за кошти з міського бюджету. Шляхи вирішення: введення контролю щодо якості проведених робіт з відповідальними представниками органів місцевого самоврядування.
 • Високі  тарифи. Шляхи вирішення: розробка локальних проектів з впровадження сонячних батарей, вітрогенераторів, водяних свердловин та інших технологій.
 • Відсутність правової бази для отримання прибудинкових територій. Шляхи вирішення: проведення брифінгу при міському голові з запрошенням начальника правого управління, опрацювання правової бази з цього питання. 
 • Зношеність комунальних мереж. Шляхи вирішення: проведення оцінки придатності щодо експлуатації теплотрас, мереж електро- та газопосточання; розроблення плану фінансування та порядку проведення модернізації
 • Відсутність організації різних форм торгівлі (в тому числі мобільної). Шляхи вирішення: Розробити єдину програму організації мобільної торгівлі, визначити локацію міста здійснення цієї діяльності.
 • Ремонт ліфтів. Шляхи вирішення: відмовитися від капітальних ремонтів; встановлювати нові ліфти завдяки програмі співфінансування.
 • Відсутність порядку першочерговості проведення капітальних ремонтів житлових будинків, що перебувають в експлуатації понад 25 років. Шляхи вирішення: розроблення прозорої та чіткої процедури проведення капітальних ремонтів будинків житлового фонду.
 • Несанкціоноване сміттєзвалище у місті. Шляхи вирішення: облаштування сортувальної лінії, збільшення кількості транспорту для вивозу великогабаритних та будівельних відходів, встановлення підземних контейнерів.

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: