СумБуд
СумБуд

Чому КП «Шляхрембуд» використовує щебенево-мастиковий асфальтобетон?

 Поділитися

Поділитися в

Впродовж певного часу шляхрембудівці для укладання доріг використовують саме щебенево-мастиковий асфальтобетон (ЩМА), чому саме цей матеріал,  ми дізнавалися у працівників КП «Шляхрембуд»

«На сьогодні одним з кращих методів відновлення доріг з асфальтобетонним покриттям є використання ЩМА. На відміну від звичайного асфальтобетону каркасна структура щебенево-мастичного асфальтобетону має найвищу жорсткість. Ця структура виробляє передачу основної частини навантаження з поверхневого шару на нижчі шари за допомогою великих кам’яних частин матеріалу», – коментує директор КП «Шляхрембуд» Олександр Вегера.

Так, ЩМА відрізняється від звичайного асфальтобетону підвищеною температурою приготування суміші. Цю особливість ввели в ЩМА для узгодження температурної чутливості тонкого шару суміші з поверхневими шарами, здатними швидко її охолодити. В усіх гарячих асфальтобетонних сумішей традиційно є прагнення до сегрегації на будь-якому з технологічних переділів. У ЩМА не виявлено цих властивостей ні в одному з виробничих процесів: виготовлення, під час зберігання, при транспортуванні і робочому укладанні.

Основні переваги щебенево-мастичного асфальтобетону:

– у ЩМА значна, в порівнянні із звичайним асфальтобетоном, стійкість до кліматичних і фізичних дій. При підвищених навантаженнях мінімальний ризик виникнення нерівностей, утворення колії та інших дефектів.

– довговічність дорожнього покриття при використанні щебеневомастичного асфальтобетону збільшується до трьох разів.

– відбувається зниження загального рівня шуму автотранспорту, що виникає при русі.

– підвищується коефіцієнт зчеплення коліс з дорогою, він стає стабільнішим і постійним.

– при появі запорошених і водних острівців на дорозі, зменшується ефект аквапланування, при потраплянні на них автомобіля.

«Усе ці характеристики ведуть до загального збільшення експлуатаційних характеристик дорожнього покриття», –  наголосив Олександр Вегера.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: