метизная компания

На Сумщині фіксуватимуть метеорити

Технології | 21:36, 18.08.2019
 Поділитися

Поділитися в

Як повідомив у своєму дописі на фейсбуці доцент кафедри фізико-математичної освіти та інформатики Глухівського НПУ імені О. Довженка Борис Грудинін, нещодавно виш долучився до програми фіксації метеорних вторгнень в атмосферу Землі. На базі університету відкрито радіотрасу Кельце-Глухів з частотою 88.2 МГц.

Як пояснює викладач, дослідження метеорних тіл та їхньої взаємодії з атмосферою для сучасної науки має велике значення для вирішення цілого ряду астрономічних, геофізичних і прикладних задач. Серед них – вивчення походження та еволюції Сонячної системи, оцінка впливу метеоритної речовини на Землю, використання розсіяння радіохвиль на іонізованих метеорних слідах для потреб радіозв’язку, безпека польотів космічних апаратів тощо.

Особливістю дослідження метеорної активності в радіодіапазоні є той факт, що реєструється не частина енергії, яка випромінюється під час згорання метеороїда в атмосфері, а частина перевипроміненої енергії від наземних трансляторів телерадіомовлення. Сьогодні така реєстрація відлунь проводиться з використанням чотирьох радіотрас, створених з ініціативи Науково-дослідного інституту «Миколаївська астрономічна обсерваторія» (НДІ «МАО»): Кельце-Миколаїв, частота 88.2 МГц, довжина 910 км; Стамбул-Миколаїв, частота 88.2 МГц, довжина 700 км; Соннеберг (Німеччина) – Львів, частота 91.7 МГц, довжина 900 км; Будапешт–Рівне, частота 94.8 МГц, довжина 635 км.

У квітні цього року НДІ «МАО» уклала угоду про співпрацю з ГНПУ імені О. Довженка. Після цього на факультеті природничої і фізико-математичної освіти організовано роботу автоматизованого комплексу спостережень метеорів, який з успіхом запущено в дію 5 серпня. Комплекс приймає сигнал потужної загоризонтної FM-станції, розташованої в місті Кельце (Польща) на відстані приблизно 940 км від Глухова.

“Особливо важливим для нас було відкрити радіотрасу до щорічного серпневого метеоритного дощу, який ще називають зорепадом Персеїди. Це явище відбувається в період проходження Землі через шлейф комети Свіфта-Туттля. Період метеоритного дощу розпочався ще 15 липня 2019 року і закінчиться 17 серпня. Найбільш зорепадна ніч з 12 на 13 серпня. Дякую всім, хто долучився до реалізації цього проекту”, – зазначив Борис Грудинін.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: