СумБуд
СумБуд

На скільки прозора транспортна система Сум?

Транспорт | 20:25, 15.08.2017
 Поділитися

Поділитися в

Транспортна сфера в Україні є одною з найбільш корумпованих, бо у цій сфері достатньо велика частка «готівки». Лише за приблизними підрахунками експертів обсяги витрат з місцевих бюджетів на транспортну сферу 22 обласних центрів перевищують – 33 млн. євро.

Про це розповів експерт ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» Анатолій Стоян:

“Перевізники з мовчазної згоди місцевої влади ігнорують всі можливі правила і закони, не виконують свої зобов’язання, а також виступають джерелом «чорної готівки». Разом з тим, отримані гроші використовують для того, щоб знищити систему місцевого електроавтотранспорту, як єдиного конкурента, шляхом утримання низької ціни на проїзд і подальшого банкрутства підприємства”.

Разом з іншими працівниками координаційно-експертного центру вони дослідили офіційні веб-сторінки 22 місцевих рад та їх профільних підрозділів у сфері транспорту.

За результатами проведеного моніторингу транспортна система Сум має показники прозорості 29,6%. Це значно вище, ніж у Тернополі або ж сусідньому Харкові, де показник за цим критерієм на рівні 3,2-3,6%. Та все ж Суми вдвічі відстають від Чернівців, Луцька та Вінниці. Там показник прозорості досягає 50%.

За словами політолога, Сумська міська рада приховала документи, які подавали на конкурс перевізники, а також договори з ними. Крім цього на розгляд громадськості не були представлені дані про тарифи вартості проїзду у громадському транспорті, розрахунки собівартості перевезень, а також звіти про перевезення пільгових категорій громадян. 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: