СумБуд
Керамо Хит

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області готується до імунізації диких тварин проти сказу

Безпека, Тварини | 13:33, 19.09.2019
 Поділитися

Поділитися в

У Сумській області з початку жовтня розпочнеться осіння кампанія з імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу за допомогою авіатранспорту. Про це повідомив Віктор Науменко, начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.

За його словами, розповсюдження вакцини здійснюватиметься за допомогою авіатранспорту, який є найбільш оптимальним із всіх систем розподілу.

«Під час імунізації обробляється весь ареал проживання диких тварин, які є найбільш схильними до зараження сказом: лисиць, єнотів, вовків та інших хижаків, за винятком населених пунктів і великих водних просторів. Щоб забезпечити таку ефективність необхідно проводити пероральну вакцинацію за допомогою авіатранспорту. Для цього є спеціалізований авіатранспорт, який забезпечений спеціальним GPS-навігатором. Ця система із інтервалом 1-4 секунди в залежності від швидкості літака, скидає «приманку з вакциною», – говорить Віктор Науменко.

Як показує досвід європейських країн, найефективнішим та найдієвішим вирішенням питання ліквідації сказу серед диких тварин є проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин.

«Мета такої імунізації – забезпечення стійкого імунітету, що унеможливлює зараження. У порівнянні з минулим роком, різниця щодо зараженості сказом разюча. Відтак, наразі у Сумській області зафіксовано на 47 випадків менше, ніж у минулому році. На сьогодні зареєстровано 14 випадків сказу», – говорить Віктор Науменко.

Боротьба зі сказом в Україні базується на виконанні комплексу антирабічних ветеринарно-санітарних заходів направлених на профілактику та ліквідацію сказу серед основних резервуарів сказу.

Довідково:
Сказ – особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини, яка характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами і абсолютною смертністю. Відповідно до оцінки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), сказ входить у п’ятірку найбільш небезпечних зооантропонозів, що завдають величезні соціально-економічні збитки.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: