метизная компания

«Донори, зупинка неможлива!»

 Поділитися

Поділитися в

Сумчани! Від вашої небайдужості, здоровя, готовності будь-якої хвилини прийти на допомогу, залежить життя сотень тисяч українців

Карантин, здається, заморозив усе життя в країні. Відпочивають школярі і студенти, працівники багатьох підприємств та організацій, як великих так і зовсім маленьких, чимало людей працюють дистанційно, зазвичай з дому. Але є сфери, в яких зупинка неможлива і одна з них – донорство компонентів крові.

Переливання потрібні кожного дня!

Незважаючи на карантин, в пологових будинках народжуються діти. В онкологічних відділеннях проходять хіміотерапію дорослі і малі пацієнти, хворі на рак. В лікарні надходять жертви ДТП та нещасних випадків, а також пацієнти, яким необхідні термінові операції.  Всі вони майже щодня потребують або можуть потребувати переливань компонентів крові. Від цього безпосередньо залежить їх життя – і значить, вони будь-що повинні отримати кров.

Під час карантину служба крові в Україні переживає нелегкі часи. В більшості регіонів катастрофічно не вистачає компонентів крові, адже частина донорів знаходиться на самоізоляції, інші не мають можливості дістатися, ще хтось боїться заразитися… Тож реципієнти ризикують не отримати кров, без якої вони можуть померти. При цьому мова йде не лише про дорослих.

Завідуюча відділенням гематології Сумської обласної дитячої клінічної лікарні Ліана Нікітенко говорить:

  • На сьогоднішній день в області 155 дітей з онкозахворюваннями. Велика частина їхнього лікування, і одна із найважливіших – застосування компонентів крові. Від цього багато залежить. І ми дуже вдячні Сумському обласному центру служби крові, що в складних умовах епідемії вирішуються усі проблеми, виконуються усі заявки. Наші маленькі пацієнти і їхні батьки безмежно дякують донорам, без яких буквально не вижити. Донори, зупинка неможлива!

Відсутність ліків є смертельним вироком

Окрім безпосередніх переливань, плазма крові використовується  для виробництва ліків, які життєво важливі для пацієнтів з вродженими захворюваннями, такими як гемофілія. При цих хворобах не згортається кров і будь-яке пошкодження може стати причиною смертельної кровотечі.  Саме препарати, виготовлені з плазми крові, дають таким пацієнтам жити звичайним повноцінним життям, а відсутність ліків є смертельним вироком – тому їх виробництво не може зупинятися за будь-яких обставин.

Кожен донор – на вагу золота!

Сумський обласний центр служби крові та його відділення у Шостці та Конотопі продовжують працювати. І закликають донорів не залишатися байдужими до чужої біди і не боятися: адже для безпеки донорів тут вживається максимум заходів. А їх допомога потрібна, як ніколи! Адже зараз – сезон вірусних захворювань, з-за карантину багато людей залишається вдома з дітьми або від’їжджає в села, на дачі, виникають труднощі з міським транспортом… В таких умовах кожен донор – на вагу золота: місце тих, хто вибув з процесу регулярних донацій, не повинно залишатися пустим.

 

Незважаючи на все, у Сумському центрі служби крові  впевнені – лікувальні заклади області  точно отримають потрібні  хворим компоненти крові. Адже заклад багато років працював не лише над покращенням умов для донорів і підвищенням рівня безпеки та комфорту, а і над пропагандою донорства серед населення та вихованням донорської культури. Ця значна системна робота зробила Суми донорською столицею України та світу, призвела до значного збільшення кількості постійних донорів, які здають компоненти крові регулярно, а значить – їх стан здоров’я знаходиться під контролем. І зараз, коли по всій Україні гостро не вистачає компонентів крові, СОЦСК справляється зі своїм завданням на всі сто відсотків. Як і раніше, тут є постійний резерв усіх груп і резусів, які надаються лікувальним закладам області відразу після отримання відповідної заявки. Реципієнтам не доводиться чекати, а їх родичам – шукати донорів потрібної групи, про це турбується центр крові. Продовжується і робота з заготівлі плазми крові для виробництва життєво важливих для хворих лікувальних препаратів.

Звичайно, зараз забезпечувати потрібну кількість донорів крові важче, ніж будь-коли, – зізнаються працівники. Адже і сумські донори мають проблеми з транспортом, і їх не оминула необхідність самоізоляції. Але сумські донори мають високу громадянську свідомість і розуміють, що від них залежить людське життя – а тому і знаходять можливість дістатися до СОЦСК. Завдяки їх небайдужості та зусиллям персоналу СОЦСК постачання компонентами крові продовжується на найвищому рівні. Що і підтверджує Валентина Домінас, директор КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР:

  • Із СОЦСК ми співпрацюємо багато років і жодного разу вони нас не підвели. Усе вчасно і якісно. Питання, які виникають під час робочого процесу, вирішуємо колегіально. Лікарня подає заявку і це значить, що компоненти крові ми отримаємо у строк. Немає сумнівів, що так буде і надалі, незважаючи на карантин і ті зухвалі виклики, які робить нам пандемія.

Здай компоненти – і отримай грошову винагороду

Ніхто з нас не знає, кому завтра знадобиться допомога донорів – тому потрібно ділитися своєю кров’ю сьогодні і зараз, якщо є така можливість. Це – обов’язок свідомого громадянина,  а також можливість безкоштовно пройти обстеження на небезпечні інфекції  на найсучаснішій апаратурі – бо ж донорів обстежують на ВІЛ, сифіліс, гепатити В і С. Окрім того, за здачу компонентів крові у СОЦСК та його відділеннях передбачена підвищена грошова компенсація. Наприклад, за плазму – близько 300 гривень. Враховуючи, що плазму можна здавати кожні два тижні, виходить непогана прибавка до особистого чи сімейного бюджету – що вкрай актуально зараз, коли багато працівників вимушено знаходяться у відпустках за свій рахунок і до кінця карантину не матимуть грошових надходжень. До того ж, отримана компенсація потрібна донору на обід, на транспорт, на відновлення після донації тощо.

Безпека – головний пріоритет!

Безпека донорів і реципієнтів завжди була пріоритетом у роботі СОЦСК. Саме для цього у центрі та його відділеннях використовуються тільки одноразові системи забору крові та розхідні матеріали. Всі вони розпаковуються при донорах. Персонал центру використовує маски та захисні окуляри, рукавички, засоби для дезінфекції рук.

У зв’язку з карантином заходи безпеки було ще більш посилено: на вході донора зустрічає лікар, який вимірює йому температуру та збирає анамнез щодо  перебування за кордоном та контактів.  Якщо донор не має симптомів захворювання, температури вище 37 градусів та небажаних контактів, його допускають в приміщення центру, де він здає клінічний аналіз крові на найсучаснішій апаратурі, проходить огляд лікаря, п’є солодкий чай із печивом і врешті направляється на донацію.

У приміщеннях центру крові нанесено розмітку і працівники ретельно слідкують, щоб  донори дотримувались безпечної дистанції, проводиться постійна дезінфекція всіх поверхонь. Таким чином, зараження в приміщенні центру крові виключено – більше того, здавши компоненти крові, донор може бути впевненим у власному здоров’ї. А ще – у тому, що десь на світі є людина, яка живе завдяки йому. Це дуже багато значить!

  • У обласному перинатальному центрі добре знають, що таке термінова потреба в компонентах крові – адже тут мають справу з найважчими пологами, коли життя породіллі і немовляти залежить тільки від кваліфікації лікарів та наявності у них потрібних препаратів. Часто це саме компоненти крові – і дуже важливо, щоб вони були потрібної якості. Ми повністю задоволені співпрацею з обласним центром служби крові, – говорить головний лікар КНП СОР «Обласний клінічний перинатальний центр» Марина Кузьоминська. – Компоненти крові надходять вчасно і у повному обсязі, головне – ми впевнені у їх безпеці.

 

Потрібно думати про завтрашній день!

Серед тих закладів, які найбільше потребують компонентів крові для переливання – КНП СОР «Сумська обласна клінічна лікарня»

  • Специфіка роботи така, що надскладні, екстрені випадки, пов’язані зі здоров’ям наших земляків, вирішуються саме у обласній лікарні, – говорить директор закладу Володимир Горох. – І без компонентів крові неможливо обійтися. Замовлення у нас великі, але ніколи не було такого, щоб нам не виконали заявку і, впевнений, не буде. Пошук донорів, їхнє ретельне обстеження, – це те, із чим СОЦСК справляється багато років на найвищому рівні. Майже кожного дня чую, що в Україні критична ситуація із кров’ю, лікарі б’ють на сполох, родичі хворих бідкаються, шукаючи донорів. Але тільки не в Сумській області! Вірю в наш донорський центр, в його професійний колектив, в наших донорів-рятівників. Впевнений, що і надалі хворі вчасно отримуватимуть життєво необхідні компоненти крові. Слід зазначити, що наші лікарі активно пропагують донорство і чимало співробітників обласної лікарні є постійними донорами. Я, до речі, теж.

Потрібно думати і про завтрашній день – впевнені у СОЦСК. Якщо пандемія буде посилюватися – а за прогнозами фахівців у наступні тижні так і буде, то потрібно вже тепер вживати заходів, щоб не залишитися без донорів. Це питання вирішується шляхом залучення нових донорів, котрі ще не були в центрі, але мають можливість до нього дістатися і головне – відповідний стан здоров’я. Як достукатися до них, як переконати в необхідності у такий непростий час взяти на себе цю місію? СОЦСК звертається до потенційних донорів через ЗМІ і соціальні мережі, і багато з них справді відгукуються і приходять на донацію. Велика подяка за допомогу волонтерам – активістам і координаторам донорського руху.

Звичайно, ніхто не застрахований від найгіршого розвитку подій і що буде завтра – невідомо. Але у СОЦСК добре знають: системний підхід і завчасна підготовка обов’язково дадуть результат. І реципієнти на Сумщині не залишаться без допомоги.

Чекаємо Вас на донацію за адресою: м.Суми, пров. Громадянський, 2 Працюємо у будні дні з 7.00 до 17.00, в суботу – з 8.00 до 16.00. Телефон:
+380 50 307 8094.

 

УВАГА! Донори отримують два законні оплачувані вихідні. При собі мати паспорт та ідентифікаційний код, витяг про місце реєстрації до ID-паспорту

Перед донацією – обовязкове дотримання дієти! Протягом 3-х днів не можна вживати анальгетики та аспірин, 2-х днів – алкогольні напої, добу – жирну, смажену, копчену їжу, молочні продукти, яйця.

Вживайте підвищену кількість рідини, крім кави і газованих напоїв.

За одну годину до процедури утримуйтесь від куріння

Дотримуйтесь правил поведінки у звязку із карантином, зокрема маскового режиму тощо

СУМЧАНИ, будьте здорові, і приєднуйтесь

до порятунку людських життів!

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: