СумБуд
СумБуд

Медична реформа: Сумщина у п’ятірці кращих областей України

Здоров'я, Медицина | 16:48, 27.12.2018
 Поділитися

Поділитися в

На спільному засіданні Ради регіонального розвитку та колегії облдержадміністрації підвели підсумки проведення в області медичної реформи первинної ланки 

За словами начальника обласного управління охорони здоров’я Сергія Бутенка, у Сумській області підписано 750 тисяч декларацій між пацієнтами та лікарями, або 70% від усього населення (Україна – 55,7%). Такий показник, серед інших, вивів Сумщину до 5 областей-лідерів в Україні з впровадження медичної реформи. У системі eHealth зареєстровано 637 лікарів первинного рівня надання медичної допомоги із 638 (99,8%). Інтернетом забезпечено 200 із 226 закладів охорони здоров’я та їх структурних підрозділів, або 88,5%, комп’ютерами заклади забезпечені на 74,9%, в тому числі робочі місця лікарів – 88,8%.

Взагалі, реформа первинної ланки медицини на Сумщині проходила трьома хвилями. У першу хвилю попав лише один приватний медзаклад, що уклав угоду з НСЗУ, у другу хвилю було укладено 30 договорів з НСЗУ, з них 23 – з комунальними закладами охорони здоров’я, які обслуговують 50% населення області (540 609 осіб). Кількість підписаних декларацій у зазначених закладах – 383 396, або 70,9% прикріпленого населення та 35,3% населення області.

У третю хвилю подали заяви до НСЗУ 57 закладів, з них 46 – комунальні (із 47).

Вже 23 закладами області отримано коштів від НСЗУ на загальну суму 60 млн. 4,3 тис. гривень, в т.ч. у грудні – 21 млн. 773,4 тис. гривень. Зарплати лікарів первинної ланки зросла, адже якщо на початку вони отримували 4 – 5 тис. гривень, то зараз лікарі отримують 15 -17 тис. гривень.

Поряд з цим, розпочалася автономізація закладів вторинного та третинного рівня надання медичної допомоги. Прийнято рішення сесій місцевих рад про автономізацію 18 закладів, з них шість закладів зареєстровано в органах державної реєстрації.

Начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко звернувся до керівників органів місцевого самоврядування з проханням забезпечити комп’ютерною технікою медичні заклади вторинного рівня, адже наступного року буде запущено 4 електронні складові – електронне направлення до вузькопрофільного лікаря, електронний лікарняний, електронний рецепт та електронна медична картка, тому вузькопрофільні спеціалісти зможуть надавати послуги в повному обсязі лише за умови 100% комп’ютерного укомплектування медзакладу.

Також Сергій Бутенко подякував керівникам об’єднаних громад, міст, районів за вчасне розуміння та підтримку медичних працівників та забезпечення їх комп’ютерною технікою, а також Центру розвитку місцевого самоврядування в Сумській області, які провели ряд тренінгів, спрямованих на допомогу та супровід впровадження медичної реформи на Сумщині.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: