СумБуд

Сумські сміттярі не мають ліцензій на утилізацію небезпечних відходів

Екологія, Здоров'я | 22:16, 7.11.2018
 Поділитися

Поділитися в

Електронна петиція “Утилізація небезпечних відходів” назбирала потрібну кількість підписів та отримала відповідь. 

“Пропоную закласти в бюджет 2019 року кошти для встановлення контейнерів по місту для БЕЗКОШТОВНОЇ здачі відпрацьованих батарейок, ламп, термометрів та медикаментів. І активно інформувати людей про їх місцеперебування. Є позитивний досвід великих міст. Хотілося б активної участі влади в програмі Україна без сміття. Зробимо наше місто чистішим“, – писала Олена Балаховська, автор петції.

Пропозицію підтримали 255 осіб. Петицію розглянули в міському департаменті інфраструктури.

За інформацією профільного структурного підрозділу міськради, надавачі послуг зі збирання ТПВ та ремонтних відходів у місті Суми ТОВ “А-МУССОН” та ТОВ “Сервісресурс” не мають відповідних ліцензій на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

“Враховуючи актуальність даного питання, негативний вплив від неврегульованого поводження з небезпечними відходами, що утворюються у домогосподарствах, департаментом було направлено листа до головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області з проханням долучитися до вирішення зазначеного питання та надати роз’яснення щодо вимог із встановлення контейнерів для збору небезпечних відходів (люмінісцентні лампи, батарейки, ртутні термометри) та правил погодження їх місць розташування у місті Суми”, – повідомляють в департаменті інфраструктури.

У головному управлінні Держпродспоживслужби у Сумській області зауважили, встановлення контейнерів, які будуть експлуатуватися в вільному режимі (без належного контролю) не може виключати можливість стороннього втручання, що може призвести щонайменше до забруднення прилеглої території.

“Серед можливих прийнятних варіантів збирання небезпечних відходів у м. Суми може бути створення в місті мережі приймальних пунктів, де буде організоване приймання, накопичення та тимчасове зберігання окремих небезпечних відходів (люмінісцентних ламп, батарейок, ртутних термометрів, тощо) при умові дотримання розривів до житлових будинків, лікувальних, навчальних закладів, місць відпочинку населення, громадських місць. Крім того, можливе збирання небезпечних відходів (в т.ч. з пунктів) транспортом спеціалізованих організацій за графіком, за умови не змішування різних видів відходів і неприпустимості пошкоджень люмінісцентних ламп, батарейок, ртутних термометрів”, – наголошують в головному управлінні Держпродспоживслужби у Сумській області.

Департамент інфраструктури опрацьовує питання безпечності та доцільність встановлення контейнерів для роздільного збору небезпечних відходів (люмінісцентні лампи, ртутні термометри та батарейки) і фінансування даних цілей з міського бюджету у 2019 році.

Нагадаємо, вчора на секторальній стратегічній сесії із галузей ЖКГ та благоустрій наголосили на питанні щодо несанкціонованого сміттєзвалища у місті, та запропонували шляхи вирішення: облаштування сортувальної лінії, збільшення кількості транспорту для вивозу великогабаритних та будівельних відходів, встановлення підземних контейнерів.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: