СумБуд
СумБуд

У Сумах підтвердили чотири випадки захворювання на кір, містян закликають вакцинуватися

Здоров'я, Медицина | 10:18, 20.04.2018
 Поділитися

Поділитися в

Foto

У Сумах лабораторно підтверджено чотири випадки захворювання на кір, повідомляє Інфопортал міськради.

Усі хворі – дорослі віком 27-40 років. Троє з них були госпіталізовані до інфекційного відділення міської клінічної лікарні № 4. Ще одній особі, яка перебуває там же на стаціонарному лікуванні, діагноз поставлений клінічно, очікується підтвердження з лабораторії.

За інформацією МОЗ, станом на 17 квітня, впродовж 15-ти тижнів 2018 року в Україні на кір захворіли 10682 людей – 4076 дорослих і 6606 дітей. З початку року від ускладнень кору померло восьмеро людей: шестеро дітей і двоє дорослих. У Сумській області захворіло 26 осіб. 

У зв’язку з загостренням епідемічної ситуації з захворюваності на кір, у Сумах створено оперативний штаб при відділі охорони здоров’я з питань реагування на епідситуацію з кору. Діє План заходів з недопущення розповсюдження захворювання серед населення.

У лікувально-профілактичних закладах міста призначено відповідальних осіб за виконання Плану заходів щодо організації підготовки та проведення додаткових заходів з імунізації серед населення проти кору. Станом на сьогодні щеплено 4223 дитини, що складає 48,4 % від запланованих на проведення імунізації у 2018 році дітей. В закладах дотримуються вимоги «холодового ланцюга» при зберіганні та транспортуванні імунобіологічних препаратів.

Розроблені локальні протоколи медичної допомоги, клінічні маршрути пацієнта з кором.

Медичними працівниками лікувально-профілактичних закладів неухильно дотримується протиепідемічний режим, проводиться провітрювання, дезінфекційні заходи у відповідності до режиму вірусних крапельних інфекцій.

40 медичним працівникам лікувально-профілактичних закладів міста рекомендована вакцинація проти кору внаслідок підвищення ризику інфікування.

Відділ охорони здоров’я наголошує, що для запобігання захворюваності на кір необхідно вакцинувати дітей. Імунопрофілактика проти кору проводиться в рік, ревакцинація – у шість років. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, необхідно звернутись до медичного закладу й отримати безоплатне щеплення якомога швидше. Вакциною забезпечені усі лікувальні заклади міста.

Якщо серед дорослих є молоді люди віком до 30 років, які не щеплені від кору та не хворіли на кір, краснуху або паротит, їм необхідно терміново вакцинуватися. Оскільки щеплення дорослих не передбачено календарем щеплень, то вакцину доведеться купувати самостійно. Спочатку треба звернутись до свого дільничного терапевта чи сімейного лікаря, який проведе медичний огляд та випише рецепт на вакцину. Потім придбати вакцину в аптеці, протягом двох годин доставити до лікувального закладу в сумці-холодильнику і вакцинуватися. Вакцина є в найближчих до медичних установ аптечних закладах. За інформацією адміністрацій аптек, при необхідності вакцина доставляється в аптечну мережу на замовлення протягом двох-трьох робочих днів.

Нагадаємо, кір – це надзвичайно заразне гостре вірусне захворювання (із 10 контактних людей хворіють дев’ятеро). В основному нездужають нещеплені діти, що відвідують дитячі організовані заклади, але можуть хворіти і дорослі.

Джерелом інфекції є хвора людина з моменту появи перших ознак хвороби до п’ятого дня від початку висипань. У випадку зараження після контакту із хворим до появи перших симптомів проходить від 7 до 17 днів.

Заразитися на кір може будь-яка людина, що не має імунітету. Симптомами кору є висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання і пронос. Часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку.

Специфічного лікування кору не існує, хворобі можна запобігти лише вакцинацією.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: