метизная компания

Підсумки роботи КП “Шляхрембуд” за рік: було укладено на 40% кв.м. більше, ніж минулого

ЖКГ | 21:23, 8.11.2018
 Поділитися

Поділитися в

Олександр Вегера, директор КП “Шляхрембуд” підбив підсумки роботи підприємства з квітня до сьогоднішнього дня. Олександр Лисенко, міський голова, проінспектував особисто уже зроблену роботу.

Загалом, цього року було укладено близько 150 000 кв. м. доріг по місту.

За словами Олександра Вегери, гроші, які були виділені з держбюджету та з місцевого освоїлись у повному обсязі. На середній ремонт доріг по місту було виділено 42,5 мільйонів гривень. Що стосується місцевого бюджету, то спочатку виділили 70 мільйонів гривень, на останніх сесіях -додали ще 10. Разом виходить 122, 5 мільйонів гривень. 

“Левова доля, а це 90% коштів було направлено на середній капітальний ремонт і реконструкцію доріг. Поточний ремонт вручну не відбувався – за людей це робила машина по ямковому ремонту. Окрім доріг ми виграли 2 тендери, які уже виконані – один тротуар по вулиці 20 років Перемоги і тротуар по правій стороні на вулиці Набережна р. Стрілка від Іллінської до Першотравневої”, – каже він.

Із основних доріг, на яких було зроблено капітальний і середній ремонт стали проїзджі частини по вулиці Роменській та найбільш занедбаних – по 20 років Перемоги: вони виконані в повному обсязі. На цих вулицях укладали жорсткий асфальтобетон, який стійкіший до зношування, адже на цих ділянках достатнє навантаження і набагато більша інтенсивність руху.

Окрім центральних вулиць зроблено середній ремонт вулиці Троїцької, Марка Вовчка, Супруна, Скрябіна, Садової та інших

“Практично жоден район міста не лишився без уваги: найбільш проблемні ділянки доріг постарались охопити середнім ремонтом. Де не змогли зробити середнього ремонту – робили так званий у народі ямковий, який насправді називається поточним”, – зазначив Олександр Вегера.

На сьогодні укладено більше 45 тисяч тонн асфальтобетону: як на верхні шари, так і на нижні. Для порівняння, минулого року – близько 5 тисяч тонн. Керівник підприємства зауважив, що минулоріч сезон почався пізно. Часом доводилось більше виймати люків, ніж укладати бетон, адже є вулиці, на яких на 20 метрах знаходяться 30 люків двох мереж: водопровідної та каналізації.

“По кількості укладання асфальтного покриття було зроблено на 40% кв.м. більше, ніж минулого року. Також цьогоріч відремонтували велику кількість тротуарних об’єктів. Я хочу подякувати всім працівникам “Шляхрембуду”, всім підрядним організаціям, за те що вони вчасно виконували свої роботи. Ми закінчуємо опрацювання всіх коштів, закінчили планові завдання, і я, сьогодні особисто перевіряю і дивлюся, як триває закінчення робіт”, – сказав Олександр Лисенко, міський голова Сум.

За планами, наступного року фінансування не зменшать, як і кількість об’єктів, які ремонтуватимуть.

“Суми повинні бути містом рівних доріг та рівних тротуарів. Надалі це буде одним із стратегічних планів нашої роботи, над якими ми працюватимемо. Ми виконуємо саме ті завдання які ставлять нам сумчани, коли приймають нас на роботу”, – зазначив очільник міста.

Олександр Лисенко розповів, що наступного року планується ремонт найширших доріг, які мають ширину 24 метри, а саме: вулиця Харківська, Лушпи, проспект Курський і Прокоф’єва. Не оминуть і приватний сектор – там буде зроблено 20% доріг.

“В порівнянні з кожним минулим роком у нас збільшується кількість об’єктів у приватному секторі, які ми ремонтуємо. Сьогодні ми переглядали об’єкти і депутатські пропозиції – це вулиці Декабристів, Польова, Володимирська і Друга Продольна. Мінімум 40% по поточному ремонту вона буде зроблена”, – резюмував Олександр Лисенко.

Фінішною прямою для підприємства є ремонт проїзджої частини по вулиці Гамалія. Місцеві мешканці радіють, адже за 40 років цю дорогу ремонтують вперше.

“Буквально через декілька днів погодні умови погіршаться і укладання асфальтобетону стане неможливим. Спочатку ремонт на цій вулиці не планувався, проте її стан був настільки жахливим, що міський голова прийняв рішення і ми змінили план фінансування і включили саме цю вулицю для середнього ремонту, адже цей район досить густонаселений, сюди ходить громадський транспорт. Ми робимо все, аби закінчити її до розворотного кільця громадського транспорту”, – розповідає Олександр Вегера.

Ця дорога шириною 6 метрів. Вартість робіт на ній – 2,5 мільйони, включаючи нижній і верхній шари, бордюри та супутні роботи. Там укладають звичайний асфальтобетон, щоправда, з нового заводу, який є більш якісним.

Ремонт на вулиці Гамалія закінчать за два, три дні – максимум, тому що субота і неділя у нас робочі дні”, – підсумував директор підприємства.

Сумчанин Володимир дякує за преображення його вулиці. Каже, як приїхав із Києва, помітив багато позитивних змін у місті.

Тетяна, жителька Сум, також проживає на вулиці Гамалія.

“До останнього не вірила, що на нашій вулиці відремонтують дорогу. Якщо і сюди, на окраїну міста, дійшов ремонт, то значить в місті все-таки є влада”

Також завершено середній ремонт дороги по вулиці Троїцькій, яку також проінспектував міський голова.

“Ширина цієї дороги складає 12 метрів. Що стосується самих робіт – це одна наче із найпростіших вулиць, тому що нахил її досить непоганий, але у той же час ремонтувалась вона порівняно недавно, але неякісно. Тому бордюри, які були встановлені раніше, виготовлені одним із великих заводів, розсипались буквально через рік. Через це нам довелось їх підіймати, і природньо, виконувати гарний поперечний профіль для того щоб вода стікала під бордюри”, – говорить Олександр Вегера.

Враховуючи, що довелось вирівнювати профіль, вартість виконаних робіт склала 7 мільйонів гривень. Наразі працівники підприємства ще тиждень займатимуться впорядкуванням тротуарів, які при встановленні бордюрів були розриті. За словами керівника КП “Шляхрембуд”, суцільну розмітку на Троїцькій наносити немає сенсу – її нанесуть на 2-3 перехрестя. Пішохідні переходи будуть нанесені тимчасово через температурний режим. Повноцінно і якісніше їх нанесуть наступного року.

За словами директора підприємства, наразі водії нарікають на те, що люки “хлопають” під час їзди, що створює певні незручності руху.

“Сама проїзджа частина достатньо вирівняна. Ми зі свого боку зробили б усе можливе, і замінили б ці люки, але на сьогодні їхня вартість становить близько 10 тисяч гривень в залежності від модифікації. Питання лише в тому, що ми не є власниками і при проведенні середнього ремонту замінювати повністю люк ми не маємо права, бо це право власника. Власником же є той, хто займається обслуговуванням цієї мережі – це або каналізація, або теплова мережа”, – розповідає директор комунального підприємства.

На наступний рік очільник міста поставив завдання при ремонті доріг замінювати люки:

“Минулого року ми дійшли до ремонту автошляху до ЛСУ. Цьогоріч зремонтовано тротуари біля лікарні та зроблено 40% всієї відстані вулиці Троїцької. Плануємо ремонт вулиць Лучанської та Псільської. На останній ремонт продовжився до художньої школи, де встановили бордюри. Що стосується великої кількості люків – я думаю наступного року ми перейдемо на іншу технологію, згідно якої ремонти доріг обов’язково будуть виконуватись із заміною люків”

Також розповів Олександр Лисенко про ситуацію із дорогою на вулиці Косівщинській, на якій він сам і мешкає:

“Наразі там відсутня система водовідведення. В цьому році розпочали виготовлення проектної документації – вона буде готова наступного року. Відведення води відбуватиметься з вулиці Нахімова, з провулку Гетьманського в сторону автовокзалу. На наступний рік запланували частково зробити тротуар з однієї сторони, але ці роботи будуть виконані, коли буде встановлена система водовідведення”

На мосту Горького планують зробити підсвітку нових перил, аби у нього була своя “родзинка”.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: