СумБуд
СумБуд

Представники ПАТ “Сумигаз” пішли на хитрість, щоб не приймати роторний лічильник?

ЖКГ | 22:27, 15.12.2017
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Сьогодні, 15 грудня, у Сумах по будинку Бельгійська 21 була повторно назначена робота комісії з прийняття першого роторного лічильника  у місті, після монтажу та введення в експлуатацію. 

Нагадаємо, ПАТ «Сумигаз»  усіма силами намагається зробити так, аби роторні лічильники не з’явилися на газовому ринку Сумської області. Сумчанин Володимир Пономаренко, який хоче у своїй квартирі встановити роторний лічильник вже  два роки воює із “Сумигазом”.  За весь час “тяганини”  він витратив близько  10 тисяч гривень, а за 8 місяців без газу у нього  з’явилися проблеми з шлунком. 

1 грудня під час роботи комісії з прийняття роторного лічильника, провідний інженер виробничо-технічного відділу  ПАТ “Сумигаз”  повідомив пана Володимира, що підрядною організацією ( прим.: єдина в області, яка погодилась встановити роторний лічильник сумчанину)  ПП «Недригайлів «Рембудсервіс» не було забезпечено проведення відповідних випробовувань згідно держаних будівельних норм згідно Правил безпеки систем газопостачання. Внаслідок чого було складено акт неприймання та робота комісії була завершена. 

Після складання акту інженер Дмитро Любивий сказав, що Володимиру Пономаренко необхідно найняти фірму, яка має відповідний дозвіл та навчених фахівців, і виконати монтаж згідно з проектною документацією, що погоджена з ПАТ «Сумигаз», здати газопровід в експлуатацію, тобто організувати в законні терміни роботу комісії, провести відповідні випробовування за участю ПАТ «Сумигаз», як експлуатуючої організації, підрядної організації, яка виконає монтаж лічильника та за його участю. І тільки після проведення всіх цих випробовувань, якщо не буде зауважень на відповідність державно-будівельних норм, правил безпеки систем газопостачання, буде приєднана система газопостачання в існуючу працівниками ПАТ «Сумигаз».

Сьогодні, 15 грудня, 0 10:00 розпочалася робота комісії з прийняття першого роторного лічильника  у місті, після монтажу та введення в експлуатацію.

Відповідно до вимог ПАТ “Сумигаз” підрядною організацією було проведено випробовування вузла обліку, але у зв’язку з тим, що її прилад манометр був не того класу точності, який потрібен для документального підтвердження випробовувань, працівники “Сумигазу” надали підряднику свій, який був із сполучною арматурою, а саме штуцером для шлангу. Під час проведення випробовувань підрядна організація не чіпаючи прикручений штуцер, встановили маноментр таким, який дали працівники ПАТ “Сумигазу”.

Випробування на міцність передбачало накачування повітря, яке повинно було тримати позначку на манометрі “42” протягом години.  Після години випробовування комісія виявила витік повітря до позначки “40,5”. Після “обмилювання” конструкції було виявлено витік повітря  між манометром та прикрученим до нього штуцером, який був вже прикручений при передачі підряднику для випробовувань.На вимогу членів комісії провести повторне випробовування, представники ПАТ “Сумигазу” відмовилися це робити, і склали свій акт неприйняття робіт:

Виток був на тому з’єднанні, що надав ПАТ “Сумигаз”, і зараз більшістю комісія вирішила провести повторне випробування. Підрядник перепакував дане з’єднання, встановлено час, зафіксовані параметри на відеофіксацію, і ми чекали.

Представники ПАТ “Сумигаз” вийшли, при цьому вимагали повернути дане обладнання, відмовляючись проводити повторне випробування. У зв’язку з тим, що на момент роботи комісії вони довірили манометр підрядній організації, а комісія ще не завершила роботу, то ніяких незаконних дій її члени при проведенні повторного випробування не здійснюють.

Нам також було озвучено, що у нас відсутній акт розмежування, я заявляю, що обов’язок видачі даного акту покладений на ПАТ “Сумигаз”. Підприємство повинно було надати цей акт розмежування Володимиру Пономаренко до 27 листопада 2017 року. Він повинен бути на діючу газорозподільну мережу, ці дані знаходяться у ПАТ “Сумигаз, працівники підприємства формують цей документ, роблять проект, завіряють його, і дають на узгодження споживачу. Я вважаю, що працівники “Сумигазу” взагалі некомпетентні у деяких питаннях, – розповідає Олексій Пархомчук, член комісії, газовий експерт.

Далі події розгорталися жваво. Представники ПАТ “Сумигаз”, вийшовши з квартири пана Володимира,  звинуватили його у крадіжці манометру та викликали поліцію. Сам Володимир також викликав наряд поліції через незаконне обвинувачення.  Цікаво, що наряд патрульних, який викликали працівники ПАТ “Сумигаз”  прибув на виклик першим, і вже потім інспектори викликали дільничного, що приймав заяву у пана Володимира.Через ці розбірки, час (1 година) повторного випробовування сплив, працівники ПАТ “Сумигаз” в квартиру заходити категорично відмовились, що вже казати про прийняття повторного випробовування.  Після відеофіксації “позитивних” показників манометра, члени комісії віддали його працівникам ПАТ “Сумигаз” у присутності інспекторів патрульної поліцї.

Ситуацію прокоментував провідний інженер виробничо-технічного відділу ПАТ «Сумигаз»:

Для того, щоб прийняти лічильник в експлуатацію, необхідно провести випробовування на міцність та герметичність. При проведенні випробовувань за цією адресою на міцність, у присутності комісії була витримана процедура на протязі години. При проведенні випробовувань на міцність було зафіксовано падіння тиску, що за державно-будівельними нормами газопостачання не дозволяється. Чітко вказано, що падіння манометру при випробовуванні на міцність не допускається. Наступного разу при роботі, комісії необхідно врахувати усі ці моменти та виконати процедуру згідно з державно-будівельними нормами.

А те, що за годину підрядник зволив “намилити” арматуру, це вже питання кваліфікації самої підрядної організації, тобто ці фахівці.. як вони допущені на ринок виконувати газонебезбечні роботи – мені не зрозуміло. Вони повинні бути професіоналами, знати, як проводяться випробовування. Всі ці факти необхідно було врахувати до проведення випробовування. Теж саме “обмилювання” можливо потрібно було провести до фіксації випробовування на міцність. Вони цього не зафіксували, не перевірили, тобто вина підрядної організації. Необхідно наймати кваліфікованих фахівців, – пояснив  Дмитро Любивий.

Представник підрядної організації ( прим.: єдина в області, яка погодилась встановити роторний лічильник сумчанину)  ПП «Недригайлів «Рембудсервіс» категорично не згоден із заявою представників “Сумигазу”:

Манометр був даний представником ПАТ “Сумигаз”, їхній прилад ми не маємо права перевіряти, бо він повинен бути справним, адже проходить контрольну пресовку. Ми його спакували на випробувальний вузол і запустили туди повітря для перевірки на міцність. Після того, як вузол простояв у стані випробовування протягом години, відбулося падіння тиску на манометрі. Я, як підрядник взяв “промилив” їхній манометр на з’єднанні з перехідником, і виявив витік повітря саме на їхній деталі. Коли представникам “Сумигазу” ми пред’явили, що вони надали манометр з витіком у перехіднику, вони відмовилися проводити повторне випробовування, і швиденько пішли”, – розповідає підрядник Григорій Стрихун.

Члени комісії наголошують на тому, що представники ПАТ “Сумигаз” завідомо були налаштовані не приймати роторний лічильник.

Коли було виявлено виток повітряної суміші через з’єднання на обладнанні представників ПАТ “Сумигаз”, їм було про це повідомлено, і комісією все-таки визначено, хоча вони не погоджуються, що це не вина підрядної організації.  Ніхто не може спростувати, бо це з’єднання ніхто із нас не робив. Але ж пан Любивий заявив, що це все повинен робити підрядник та не заборонив йому “препакування”.

Це все було підрядником зроблено, але розуміючи складність ситуації, після перевірки даного вузла було прийнято комісійне рішення про повторне випробовування у зв’язку з наданням обладнання, що не відповідало вимогам герметичності.

Воно було перепаковано, проведені випробовування, заміри, і навіть при поліції зафіксовані покази, що падіння тиску манометра не відбувається. Зараз ми закінчили один із етапів цих випробовувань. Представники ПАТ “Сумигаз” самовільно залишили комісію, вони не захотіли приймати участь у черговому етапі, бо є в них завідомо бажання не прийняти роторний лічильник, – каже Олексій Пархомчук, газовий експерт, член комісії.

 

Всі дані роботи комісії її члени планують подати в Загальноміський координаційний штаб при міському голові, який анонсували депутати міськради на позачерговій сесії по газовому питанню.

Також, члени комісії в 10-денний термін планують знову, вже втретє, зібрати комісію з прийняття першого роторного лічильника у місті та довести справу до кінця.

Марина Пильтяй

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: