СумБуд
Керамо Хит

Як Сумський водоканал оновлює обладнання для стримування зростання тарифів?

ЖКГ | 13:06, 26.02.2020
 Поділитися

Поділитися в

Зростання тарифу залежить в першу чергу від використання електроенергії та ресурсів. Для того щоб зекономити на їх споживанні, варто здійснювати модернізацію обладнання. Сумський водоканал оновлює прилади та оснащення за допомогою Інвестиційних програм.

Так, згідно з Інвестиційною програмою у 2019 році підприємство виконало ряд заходів на суму 10590,57 тисяч гривень, з них по водопостачанню – 4981,99 тисяч гривень (без ПДВ), водовідведенню на 5608,58 тисяч гривень (без ПДВ). Це дало змогу зекономити підприємству на використанні електроенергії  близько 1 мільйону 800 тисяч кВт/год за минулий рік.

Так, для зниження питомих витрат у 2019 році придбані, змонтовані та запущені в роботу енергоощадні фекальні насосні агрегати з шафами керування на КНС-2, КНС-6А, КНС-9.

 

“На каналізаційно-насосній станції №9 за інвестпрограмою 2019 року нами було замінено старе обладнання на нове, енергоощадне. Ми замінили насос вітчизняного виробництва “СД450х56″з потужністю двигуна 160 кВт на сучасний насос польського виробицтва «HYDRO-VACUUM» з потужністю двигуна 55 кВт . Така модернізація забезпечує стабільну роботу та енергозбереження. Також замінено всі засувки та зворотні клапани”, – говорить Анатолій Сагач, директор КП “Міськводоканал”.

Тогоріч з метою довиконання заходів Інвестиційної програми 2018 року придбано та змонтовано на КНС-1А каналізаційну механізовану решітку з нержавіючої сталі грабельного типу РКЕн 0712 з шафою керування.

“Для вибору решітки обрана комерційна пропозиція ТОВ «Еко-Інвест». Загальна вартість впровадження заходу складає 766,67 тисяч гривень. Таке обладнання дає можливість затримувати великогабаритні матеріали, які пливуть у стічних водах. Це зменшить навантаження на насоси, які не потребуватимуть додаткового ремонту, що сприятиме зменшенню фінансового навантаження на підприємство”, – говорить Анатолій Сагач.

Для своєчасного реагування на аварійні ситуації КП “Міськводоканал” запровадило заходи, які дозволяють реалізувати автоматичнее управління технологічними процесами та дистанційно керувати насосними агрегатами. Тобто створена система автоматичного диспетчерського управління.

Підприємство звертає велику увагу на впровадження нових технологій, до яких відноситься і диспетчеризація. На сьогоднішній день приладами диспетчеризації обладнано 32 свердловини, 16 резервуарів, 6 станцій другого підйому, 7 станцій третього підйому, а також 6 основних КНС  (1А,2,5,6,6А,9.) Усі дані з обладнання передаються на спеціально виділений сервер, а диспетчер в свою чергу в онлайн режимі може бачити реальну картину роботи обладнання зі свого робочого місця. У разі виникнення аварії на обладнанні на табло з’являється повідомлення, що дає змогу швидко вжити заходів для її локалізації чи ліквідації. Всі ці заходи дають можливість економити енергоносії та надавати якісні послуги споживачам нашого міста. Загальна сума коштів витрачених на впровадження диспетчеризації складає  1 950 375,00 грн. з ПДВ“,говорить Максим Кривомаз, начальник служби експлуатації  та розвитку КП «Міськводоканал».

Водоканал разом з мобільними операторами активно впроваджує пілотні проекти по передачі даних з віддалених точок обліку води. На даний час існує можливість отримувати дані з декількох свердловин та загальнобудинкових лічильників води.

Відбулося й оновлення автотранспортної техніки на підприємстві. КП «Міськводоканал» придбало трактор, вартістю 671,96 тисяч гривень, на базі МТЗ 82 з механізмом барової установки ЭТЦУ 165.101.

“Автогосподарство КП “Міськводоканал” також потребує оновлення. Сьогодні на підприємстві налічується 60 одиниць автотехніки (47 – автомобілів, 5 екскаваторів, 8 тракторів). 21% з них вже відпрацювали 15 років, 9% мають термін експлуатації до 20 років і 70% – до 30 років. Минулоріч ми придбали трактор МТЗ 82 за амортизаційні відрахування. Основне призначення агрегату – порізка асфальтового, кам`яного покриття мерзлих грунтів та розчищення снігу. Це вже більш економічна техніка, яка надає можливість підвищити продуктивність роботи підрозділів із ліквідації аварійних ситуацій по місту, зекономити паливно-мастильні матеріали, зменшити навантаження на екскаваторну техніку. У майбутньому ми плануємо також придбати автокран, автовишку, мулосос, автоцистерну для питної води”, – зазначає директор Анатолій Сагач.

Під час виконання інвестпрограми у 2019 році було замінено глибинні насоси на артезіанських свердловинах. Це забезпечило сумчанам надійне та безперебійне постачання питної води та економію електроенергії. Зокрема, було технічно переоснащено свердловини Лепехівського, Лучанського, Ново-Оболонського, Пришибського, Тополянського водозаборів.

Оскільки своєчасне обслуговування обладнання, яке експлуатується на артезіанських свердловинах, має стратегічне значення у всій системі подачі питної води, то для підвищення надійності роботи глибинних насосів свердловини були переобладнані насосними агрегатами виробництва фірм «PANELLI» (Італія), «HYDRO-VACUUM» (Польща) замість вітчизняних насосів типу ЕЦВ. Практикою експлуатації насосів типу ЕЦВ встановлено, що термін їхньої служби значно менший (до ремонту електродвигуна складає 6-8 тисяч машино-годин). У той час, окрім енергоощадного ефекту, гарантія роботи сучасних насосів зазначених фірм значно довша (складає до ремонту 35 тис. машино-годин, а загальний термін служби – 4-6 років).

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: