jurotat
jurotat

Застосування «електромагнітних пушок» призводить до кримінальної відповідальності та шкодить здоров’ю людини!

ЖКХ | 08:03, 24.05.2018
 Поделиться

Поделиться в

Останнім часом працівники ПАТ «Сумиобленерго» спостерігають зростання кількості випадків застосування споживачами засобів електромагнітного впливу на роботу розрахункових засобів обліку – так званих «електромагнітних пушок».

Використання цих засобів призводить до блокування роботи лічильників і, окрім наявності високотехнологічних пристосувань, практично не відрізняється від більш простих видів крадіжок, тобто, є злочином.

Такі дії споживачів є порушенням господарських зобов’язань (статтею 188 Кримінального кодексу України вони тлумачаться як карний злочин). Відповідно, окрім  штрафних санкцій за них може бути застосована кримінальна відповідальність, а це – виправні роботи або обмеження чи позбавлення волі на строк до трьох років.

Підкреслимо, що крім матеріальної шкоди, застосування джерел електромагнітного випромінювання високої частоти без спеціальних запобіжних засобів є надзвичайно шкідливим для здоров’я тих, хто їх використовує і оточуючих їх людей. При цьому, у виявлених випадках «пушки» встановлювались, як правило, поруч із робочими місцями або навіть у житлових приміщеннях.

На початку 2018 року ПАТ «Сумиобленерго» придбало необхідне обладнання й зараз здійснюється постійний моніторинг наявності електромагнітного випромінювання в певних діапазонах частот як у місті Суми, так і по всій області. Робота, проведена нашими фахівцями протягом кількох місяців, довела ефективність цього обладнання й уже дала можливість виявити 12 випадків застосування «пушок». Щодо споживачів, відносно яких виникла підозра в їх застосуванні, проводяться заходи для унеможливлення подальших крадіжок.

Найближчим часом планується закупівля додаткової кількості спеціалізованого обладнання для всіх районних підрозділів Товариства й робота ПАТ «Сумиобленерго» в цьому напрямку стане ще більш інтенсивною.

До речі, любителям безкоштовної електроенергії треба усвідомлювати, що обсяг коштів, які в таких випадках нараховується крадіям, згідно з Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією (затвердженою постановою Національної комісії з регулювання електроенергетики України № 562 від 04.05.06) є досить істотним.

Тож, шановні споживачі електричної енергії, будь ласка, будьте сумлінними та свідомими громадянами своєї країни – вчасно сплачуйте за реально використану електроенергію, адже це запорука чистої совісті, спокійного майбутнього та безперебійного електропостачання.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Реклама

Керама Хит
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: