метизная компания

Річниця місцевих виборів: як виконує обіцянки очільник Сум

Аналітика | 19:36, 2.12.2018
 Поділитися

Поділитися в

Три роки тому в Україні відбулися місцеві вибори, під час яких нових міських голів обирали всі обласні центри країни. У Сумах, як і в багатьох містах, вибори відбулися в два тури, в другому чинний Олександр Лисенко впевнено обійшов свого конкурента Анатолія Єпіфанова.

Про це пише Слово і Діло.

Олександр Лисенко обіймає посаду міського голови Сум із 2014 року. Журналісти розбирались, як він виконує свої обіцянки під час поточної каденції.

За три роки Лисенко дав 43 обіцянки (включаючи передвиборні), провалив лише одну, а 16 – виконав. Найбільше обіцянок він давав у перший рік роботи, а виконав найбільше протягом 2017-2018 років. Краще Лисенку даються запевнення, пов’язані з ремонтом доріг і вулиць, він виконав 25% із них, на другому місці – благоустрій (19%).

Єдина обіцянка, яку не виконав мер Сум, – ініціювати закупівлю автобусів більшої місткості з низьким рівнем підлоги. Такі автобуси розраховані на 100 пасажирів і завдяки встановленому німецькому двигуну дозволять економити паливо.

«Всім зрозуміло, що низькопідлогові автобуси набагато комфортніше для пересування містом. Головна їх перевага в тому, що вони дуже пасажиромісткі. Тому жодної проблеми в тому, щоб Суми купували саме такі автобуси, я не бачу й особисто ініціюю їх закупівлю», – заявив Лисенко в січні 2016 року.

Через кілька днів після цього в КП «Електроавтотранс» були розкриті тендерні пропозиції щодо закупівлі чотирьох нових автобусів. За підсумками тендера місто закупить чотири автобуси середньої місткості «Богдан» А 22111 зі сходами, а не з низькою підлогою. Великі ж автобуси взагалі не допустили до участі в торгах. У березні Лисенко повідомив, що підготовлений проект рішення, який передбачає придбання за кошти міського бюджету в 2016 році двох автобусів великої місткості. Наприкінці року стало відомо, що «Електротранс» придбав чотири автобуси середньої, а не великої місткості.

Щодо ремонту доріг, то в 2016 році Лисенко виконав обіцянку відремонтувати асфальтове покриття в 67 дворах міста. Наприкінці року заступниця мера повідомила, що в Сумах провели ремонт близько 80 прибудинкових доріг на суму майже 80 мільйонів гривень. Таким чином, Лисенко навіть перевиконав свою обіцянку.

Також мер виконав обіцянку припинити практику збору коштів із батьків учнів на утримання навчальних закладів. За підрахунками управління освіти міської адміністрації, для цього необхідно на кожну школу щомісяця спрямовувати по 50 тисяч гривень (близько 16 мільйонів гривень на рік.

«З міського бюджету буде виділено 4 мільйони гривень, щоб зменшити навантаження на батьків, які змушені здавати кошти на утримання школи або садка. З огляду на можливості бюджету, ухвалили рішення збільшити цю суму до 8 мільйонів гривень», – розповів Лисенко на початку 2016-го.

У вересні чиновник повідомив під час урочистого святкування дня міста, що батьківські внески в дитсадках і школах уже не збирають. Тепер ці питання вирішуються за рахунок міського бюджету.

Ще перед місцевими виборами Лисенко пообіцяв розширити межі Сум за рахунок приєднання навколишніх громад. Свою обіцянку він поступово виконує: станом на травень цього року межі міста розширені, Суми включають Сумську міську, Бітицькую сільську, Великочернеченську сільську, Піщанську сільську та Стецьківську сільську громади.

Також міський голова має намір збудувати в Сумах чотири нові свердловини. Навесні в міській раді журналістам повідомили, що протягом 2015-2017 років виконувалися роботи щодо об’єкта «Будівництво глибоководної свердловини на Пришибському водозаборі», зараз роботи завершені. Але фінансування будівництва інших свердловин на цей рік не заплановане.

Нещодавно Лисенко пообіцяв створити в Сумах єдиний прозорий центр для вирішення всіх проблем соціального характеру, в якому працюватиме Пенсійний фонд, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центр зайнятості та представники громадських організацій.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: