СумБуд

Держпродспоживслужба у Сумській області: навіть іграшки бувають небезпечними

Безпека, Споживач | 13:27, 29.11.2019
 Поділитися

Поділитися в

Купуючи товари, особливо для дітей, покупці хочуть бути впевнені у якості та безпечності продукції. Адже кожен розуміє, що якісна продукція буде радувати дитину тривалий час і не відіб’ється негативно на стані її здоров’я. Тож, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області постійно проводять перевірки щодо дотримання стандартів якості дитячих іграшок.

Під час однієї з перевірок спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області проведено перевірку характеристик дитячих іграшок у суб’єкта господарювання, що здійснює свою діяльність в місті Суми.

За результатами перевірки посадовою особою Головного управління було виявлено розповсюдження іграшок, які не відповідають вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого Постановою КМУ №151 від 28.02.2018 року. Для підтвердження невідповідності стандартам якості, зразки іграшок були перевірені в лабораторії.

Випробуванням продукції було підтверджено, що вони не відповідають встановленим вимогам зазначеного Технічного регламенту у зв’язку з чим були прийняті рішення про тимчасову заборону їх реалізації на ринку до приведення у відповідність діючому законодавству.

Враховуючи акт проведеної перевірки, протокол про виявлені порушення та протоколи випробувань, начальником Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області прийняті постанови про накладення на суб’єкта господарювання штрафних санкцій на загальну суму 10 200 гривень.

Оскільки штрафні санкції не були сплачені в добровільному порядку, відділом правового забезпечення підготовлено позов до Сумського окружного адміністративного суду. В ході судового розгляду доведено законність проведеної перевірки та рішень про застосування штрафних санкцій, у зв’язку з цим, рішенням Сумського окружного адміністративного суду по справі № 480/3677/19 задоволено позовні вимоги та прийнято рішення про стягнення застосованих, але не сплачених штрафних санкцій в повному обсязі.

На даний час відділом правового забезпечення вживаються заходи для стягнення застосованого штрафу через органи державної виконавчої служби.

Головне управління Держпродспоживслужби закликає суб’єктів господарювання неухильно дотримуватись вимог законодавства про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції та нагадує, що відповідно до ч. 3 ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» у разі розповсюдження продукції з порушеннями вимог технічних регламентів до суб’єктів господарювання можуть застосовуватись штрафні санкції у розмірі від 150 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: