СумБуд
метизная компания

У роботу сумської поліції планується запровадження системи Custody Records

Безпека | 17:05, 12.06.2020
 Поділитися

Поділитися в

«Custody Records» – це вдале поєднання п’яти елементів роботи поліції: робота інспекторів з прав людини, електронна база, належні умови тримання, нормативно врегульовані процедури, ефективний зовнішній контроль.

У 2018 році запущено пілотний проект «ІТТ Custody Records». На сьогодні в усіх ізоляторах тимчасового тримання встановлено дану систему. Досконало ця система функціонує лише у чотирьох ІТТ Дніпра, Херсону, Кропивницького та Сарн. Так склалося у зв’язку з тим, що для її повного функціонування необхідне встановлення відповідної апаратури, відеосистеми, відеокамер, а це в свою чергу, потребує значних коштів. Електронна база, яка є її основою, використовується в кожному ізоляторі тимчасового тримання всіх без винятку  регіонів держави.

Як показують перші результати роботи впровадженої системи, вона сприяє створенню всіх умов щодо запобігання порушенням прав затриманих протягом усього часу їх перебування в ізоляторах.

Як висновок можна сказати, що це діє. Як на захист поліцейському, так і на захист утримуваній людині. Від моменту запуску даної системи, на сьогоднішній день кількість скарг на поліцейських зменшилась.

31 березня поточного року завдяки підтримці Голови Національної поліції підписано технічне завдання про створення нової системи «Custody Records», яка відрізняється від своєї попередниці своїми більш широкими можливостями.

На сьогодні пілотний проект даної системи запускається в деяких відділах та відділеннях поліції Кіровоградської та Дніпропетровської областей.

«Метою проекту є запровадження нових методів співпраці поліцейських та затриманих осіб, – розповідає Євгеній Євтєєв, старший інспектор з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності (з дислокацією в Сумській області) Управління дотримання прав людини Національної поліції України. – Система дає можливість віддаленого контролю за дотриманням прав затриманих громадян. Технічне обладнання, цілодобова відеофіксація даних, процедури контролю та зручний спосіб внесення і обробки інформації дозволяє відстежувати всі дії по відношенню до затриманих під час їхнього перебування в органах поліції».

Також, за словами Євгенія Євтєєва, система дозволяє бачити усю необхідну інформацію щодо затриманих осіб: починаючи від особистих даних і причин затримання особи, доставлення до відділку поліції, проведення з ним відповідних дій та завершуючи інформацією щодо переміщення та стану здоров’я затриманих. Також вона нагадує працівникам про час, через який в утримуваних закінчується строк тримання; дозволяє отримати у будь-який момент доступ до даних про реальний стан справ та оперативно оцінювати їх потреби та здійснювати контроль за дотриманням прав затриманих осіб в онлайн-режимі цілодобово.

Самі ж правоохоронці говорять: запровадження електронної системи «Custody records» значно пришвидшить і спростить роботу поліцейських, мінімізує ризик можливих випадків незаконного поводження із затриманими, забезпечить контроль за дотриманням їхніх прав і свобод, а також захистить самих працівників поліції від неправдивих обвинувачень щодо неправомірного їх поводження із затриманими.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: