метизная компания

Умови військового обліку для жінок: коли та хто має з’явитися до терцентрів на Сумщині

Безпека | 17:54, 6.02.2022
 Поділитися

Поділитися в

У Міністерстві оборони України планують спростити порядок ставання на військовий облік жінок та внести зміни щодо штрафних санкцій, – повідомляє Суспільне.

Які зміни відбулися в умовах військового обліку для жінок? Коли потрібно з’явитися до територіальних центрів комплектування? Про це під час передачі “По суті” на “Українському радіо Суми” розповіли заступник військового комісара — начальник сектору мобілізаційно-оборонної роботи Андрій Нагорний та начальник мобілізаційного відділу — заступник начальника сектору мобілізаційно-оборонної роботи Сергій Монукало.

Згідно з наказом Міністра оборони України від 17 грудня 2021 року, визначається перелік спеціальностей, які мають бути обліковані, зазначив Сергій Монукало. За його словами, у старій редакції цього закону мали 35 фахових напрямків, що об’єднували 200 спеціальностей.

“У новому ж наказі маємо значне зниження – це 14 спеціальностей та 6 професій, які передбачають постановку на військовий облік. Зокрема, це — медичні працівники, працівники юридичної сфери, а також фахівці IT та зв’язківці. Втім, закон ще не вийшов у новій редакції”, — зазначив він.

За словами Андрія Нагорного, військовий облік жінок – це не призов на військову службу і не мобілізація. А це необхідність для держави з’ясувати, які спеціалісти на сьогодні є в країні, та які надалі можуть залучатися до оборони нашої держави.

“На облік мають стати усі жінки у віці від 18 до 60 років. Вони мають з’явитися до районних територіальних центрів комплектування соціальної підтримки, залежно від того, де вони проживають”, — сказав він.

При собі, каже Нагорний, повинні мати:

  • паспорт громадянина України,
  • ідентифікаційний код,
  • документи про освіту,
  • дві фотокартки 3х4.

Раніше, за його словами, відповідно до постанови Кабінету міністрів, від 14 жовтня 1994 року жінки вже перебували на військовому обліку. На той час це стосувалося медичних працівників, зв’язківців, радіомеханіків, радіооператорів, спеціалістів обчислювальної техніки, а також — топографії, топогеодезії, поліграфії, кіно і радіо механіки. Таким був перелік до сьогодні.

Штрафи

Згідно з нормами нового закону, за словами Сергія Монукала, якщо у семиденний термін військовозобов’язаний не став на облік, або не повідомив про зміни своїх облікових даних, буде відповідне покарання.

“Крім адміністративної, ще й кримінальна відповідальність. Отже, якщо жінка, яка підлягає обліку, згідно з опублікованим законом, не стала своєчасно на облік, то згідно зі статтями 210 та 211 це передбачає штраф від 510 до 850 грн. За повторне ігнорування впродовж року штрафні санкції збільшуються від 850 до 1700 грн”, — говорить він.

Також під цю статтю підпадають і керівники підприємств, на яких працюють ці військовозобов’язані. За кожну людину, яка не стала на облік, керівник підприємства сплатить штраф у розмірі 6 тисяч гривень. Кримінальна відповідальність настає у разі постійного ухилення від військового обліку. Жінки стають військовозобов’язаними лише після того, як стануть на облік, сказав Монукало.

“У 2022 році штрафувати жінок, які своєчасно не стали на облік не будуть, оскільки ще не визначено – підпадає вона під цей облік чи ні — до виходу закону у новій редакції”, — додав він.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: