Лікарю! В мене фолікулярна кіста, мене оперуватимуть!? – Вітаю! Ви здорова

Автор
Олеся Мануріна | 12:23, 3.03.2021
 Поділитися

Поділитися в

Така коротка історія моєї пацієнтки, що готується стати мамою… Комплексне обстеження, огляд, результати аналізів – все чудово, аж от УЗД, а тут фолікулярна кіста… SOS !!!
Кіста – це доброякісне новоутворення, яке має вигляд порожнини, наповненої рідиною. Таке утворення не відноситься до пухлин і виникає в результаті скупчення надлишкової рідини в фолікулі.
Сьогодні тільки про функціональні кісти (фолікулярна кіста або кіста жовтого тіла), які виникають, коли фолікул виріс, але не розірвався (фолікулярна кіста), або коли овуляція відбулася, але жовте тіло заповнилося рідиною (кіста жовтого тіла).
Найчастіше такі кісти виникають на фоні стресів, коливань ваги, як результат надмірних фізичних навантажень.
І якщо у вас досить ЧАСТО виникають функціональні кісти, то іноді є сенс зробити аналізи на гормони: ЛГ, ФСГ, естрадіол, АМГ, ТТГ і пролактин. Виключити захворювання щитовидної залози, гіперпролактинемії та ін.
Перелік залежить від інших скарг, анамнезу та вашого віку.

ЛІКУВАННЯ
Функціональні кісти (фолікулярна кіста або кіста жовтого тіла) проходять самостійно протягом одного-двох, максимум 3-6 місяців.
БЕЗ ЛІКУВАННЯ! Самостійно!
Вам не потрібно приймати гормони, антибіотики,  БАДи, або що-небудь інше.
Комбіновані гормональні контрацептиви вам можуть бути призначені тільки з метою профілактики виникнення функціональних кіст (якщо це виправдано), АЛЕ НЕ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ вже існуючої кісти.
При наявності функціональної кісти вам показаний статевий і фізичний спокій, обмеження фізичних навантажень, щоб не спровокувати її розрив, і знеболюючі препарати.
Кісту НЕ ТРЕБА оперувати, навіть якщо вона велика.
Операція потрібна тільки, якщо кіста не проходить з часом (що означає, що це не функціональна кіста, а якась інша), або якщо стався розрив кісти, який супроводжується кровотечею.
У вас були функціональні кісти?
З чим пов’язуєте їх виникнення?
Чи є у мене тут хтось, хто НЕ лікував кісту і вона сама пройшла?

Лікар акушер-гінеколог, спеціаліст з контурної пластики клініки “Мед-Союз” Мануріна Олеся Михайлівна

comments powered by HyperComments

Останні публікації автора