Ви – на строгих дієтах, займаєтеся в залі 7 разів на тиждень, а вага не змінюється? Може вся справа в гормонах?

Автор
Олеся Мануріна | 09:58, 12.03.2021
 Поділитися

Поділитися в

Терміново! Вимірюємо об’єм талії! Мова піде зовсім не про підготовку до пляжного сезону чи банальне схуднення. Якщо у вас об’єм талії більше 80 см (для чоловіків обсяг талії більше 90 см), це загрожує вашому здоров’ю, а тому цей пост саме для вас. Діліться в коментарях своїми думками!

Ви – на строгих дієтах, займаєтеся в залі сім разів в тиждень, а вага не змінюється? Може вся справа в гормонах? Гормони – це крихітні хімічні вісники, які контролюють наш апетит і стимулюють (або пригнічують) метаболізм. Саме вони вирішують, накопичувати або спалювати жир.

Сьогодні мова піде про метаболічний синдром, що це, як його розпізнати, чим це загрожує!?
Моїми пацієнтками часто є жінки з порушеннями менструального циклу, дисфункцією яєчників, вираженим предменструальним синдромом, що часто є маленькими симптомами великої проблеми, тобто на фоні саме метаболічного синдрому.

Метаболічний синдром – симптомокомплекс, який проявляється зниженням чутливості периферичних тканин до інсуліну і гіперінсулінемія, збільшенням маси вісцерального жиру, порушує ліпідний, вуглеводний, пуриновий обмін, а також артеріальна гіпертензія.

Метаболічний синдром – це одна з найбільш актуальних проблем сучасної медицини, яка пов’язана з веденням нездорового способу життя. Щоб запобігти розвитку метаболічного синдрому, необхідно підтримувати нормальну масу тіла, регулярну і відповідну віку фізичну активність, вести раціональне харчування, відмовитися від вживання алкоголю і куріння. Про розвиток метаболічного синдрому може свідчити підвищення рівня глюкози в крові натще. На цей стан вказує і відкладення жиру в області живота – абдомінальне ожиріння.

Для цього синдрому характерна інсулінорезистентність – стан, коли тканини не засвоюють інсулін і він в надлишку накопичується в крові. Несприйнятливість до інсуліну може бути як спадковою, так і набутою. В результаті неї виникають порушення вуглеводного і жирового обміну, а також створюються умови для раннього розвитку атеросклерозу. При метаболічному синдромі відбуваються патологічні зміни всіх тканин і систем організму. Для нього характерне висцеральне (внутрішнє) ожиріння. Цей тип ожиріння за принципом доміно тягне за собою різні порушення обмінних процесів. Жирова тканина – величезний ендокринний орган, джерело біологічно активних речовин, а також депо естрогену, що запускає процес всіх гормональних порушень.

Не варто мучити себе жорсткими дієтами (крапля роси і листочок салату в день)! Необхідно обстежитися і нормалізувати обмінні процеси в організмі!

Запам’ятайте:
📍Якщо в організмі високий рівень інсуліну, жир буде відкладатися.
📍Якщо в організмі високий рівень кортизолу, жир буде відкладатися.
📍Якщо в організмі низький рівень трийодтироніну (Т3), жир буде відкладатися.
Гормони, ніби перемикачі, реагують на продукти, які ви споживаєте, ваші звички і вправи, якими ви займаєтеся або не займаєтеся.

Завдяки злагодженій роботі, тобто детальному гінекологічному обстеженні разом з ендокринологічною службою в медичному центрі Мед – Союз ми намагаємося вирішити всі вище згадані проблеми.

Твій лікар – Мануріна https://www.facebook.com/dr.OlesyaManurina/.

 

comments powered by HyperComments

Останні публікації автора