метизная компания

Рада майже вчетверо зменшила кількість районів в Україні

Децентралізація | 16:03, 17.07.2020
 Поділитися

Поділитися в

Верховна Рада ухвалила проєкт постанови про утворення та ліквідацію районів в Україні. Про це інформує Суспільне.

За це рішення віддали свої голоси 238 народних обранців. Голосування відбувалося під крики “Ганьба”. Після голосування депутати кричали, що у парламенті порушили 9 статей Конституції та вимагали зареєструвати постанову про скасування постанови. Спікер Ради Дмитро Разумков заявив, що це неможливо, адже закон не передбачає такої процедури.

Перед голосуванням виступили представники різних фракцій, які критикували зменшення районів та наголошували, що нинішня влада позбавляє людей прав і з децентралізацією це не має нічого спільного.

Представник комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування зазначив, що комітет рекомендував Раді ухвалити постанову, проте зменшити кількість районів не до 129, як планувалось раніше, а до 138.

Зокрема до списку районів, які запропонував уряд, комітет запропонував додатково утворити:

  • У Вінницькій області – Жмеринський район;
  • У Дніпропетровській області – Синельниківський район;
  • У Закарпатській області – Рахівській район;
  • В Івано-Франківській області – Верховинський район;
  • У Київській області – Вишгородський район;
  • В Одеській області – Березівський район;
  • У Херсонській області – Бориславський і Скадовський райони;
  • У Чернігівській області – Корюківський район.

Згідно з пояснювальною запискою, в АР Крим та областях планувалося утворити 129 районів (з них 17 на тимчасово окупованій території АРК, Донецької та Луганської областей) та ліквідувати 490 районів, які існують нині.

Зазначається, що межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу відповідного району, а вибори депутатів райрад, ліквідованих районів не проводяться.

Також постанова передбачає, що ліквідація та утворення районів на окупованих територіях АР Крим, Донецької та Луганської областей проводиться після повернення цих територій під загальну юрисдикцію України.

Таким чином, в Сумській області тепер буде 5 районів: Конотопський, Охтирський, Роменський, Сумський, Шосткинський. Лебединська ОТГ таки увійшла до складу Сумського району, а не Охтирського, як планувалося раніше.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: