СумБуд
метизная компания

16 сумчан отримали звання “Почесний донор України”

Добро разом | 10:34, 15.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

16 донорів у Сумах отримали звання “Почесного”. Вручення посвідчень в обласному центрі служби крові присвятили до Всесвітнього дня донора, який відзначають щороку 14 червня. 

Одна з тих, хто отримує звання почесного донора – сумчанка Вікторія Стеценко. Розповідає, що вперше прийшла до центру служби крові п’ять років тому. Зараз буває тут двічі на місяць. За цей час крові та плазми сумарно здала 18 літрів.

“Якщо ти не маєш фінансової можливості допомогти людині, ти можеш прийти і поділитися частинкою своєї крові, нічого не вкладаючи. День потримати дієтку не важко. Зате, є осмислення того, що ти врятував життя. Був час, коли трьом членам моєї родини також були потрібні переливання крові. Це було в Києві, і дуже важко було знайти донорів, які прийдуть безкоштовно здати кров для твоєї близької людини”, – розповідає Вікторія.

Олександр Журба має донорського стажу 20 років. “Комусь була потрібна допомога, і ми швидко сюди приїхали і здали. Якщо комусь допомогла моя кров і плазма – добре. Якось все спонтанно виходило, їздили здавали. Я безкоштовно, в основному, здаю на обласну дитячу лікарню, дітям потрібна плазма.

“Я не пам’ятаю імен, прізвищ, але я часто, коли мої знайомі чи підписники в соцмережах, просять мене, то я здаю конкретно для цієї людини”, – каже донор Денис Кириченко.

Звання "Почесний донор України" отримали 16 сумчан

У базі обласного центру крові на сьогодні 46 тисяч донорів. Щодня сюди приходить, аби здати кров у Сумах чи її компоненти, близько 500 людей. Загалом в області близько чотирьох тисяч донорів мають звання “Почесних”. Аби його отримати, необхідно безоплатно здати кров 40 разів або 60 – плазму. Звання заслуженого донора можна отримати, здавши кров 100 разів або 120 разів – плазму. Таких людей на Сумщині 60.

Звання "Почесний донор України" отримали 16 сумчан

“Немає такого поняття, як потрібний компонент або непотрібний компонент. Будь-які компоненти крові завжди необхідні: і плазма, і кров. Дуже часто запитують: а яка саме група крові найпопулярніша або найбільш потрібна? Також будь-яка група крові завжди потрібна, бо люди хворіють з будь-якою групою крові. Почесні донори здійснюють безоплатні лише донації, і це дуже благородно, але якщо подивитися в корінь самої ситуації – якщо необхідний компонент і його не має, ви ніяк не синтезуєте ані кров, ані плазму”, – розповідає терапевт обласного центру служби крові Антоніна Бабинець.

За інформацією сайту Донор. UA, на сьогодні у донорському центрі достатньо крові усіх груп, окрім першої позитивної та другої негативної. Це означає, що її вистачає на поточні потреби, але немає запасу.

За словами координаторки донорського руху центру Олени Геренко, на 12.00 у них вже був шестиденний запас усіх груп крові й резусів.

suspilne.media

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: