Акустичні гітари, аксесуари та набори для догляду
Поділитися в
Копіювати посилання

Складнощі з вибором музичних інструментів виникають як у початківців, так і у професіоналів. Причини різні – нерозуміння тонкощів, упередженість або завищені вимоги.
Акустичні гітари обирають для виконання естрадної музики, джазу, року, блюзу. Гриф такого інструменту вужчий, ніж у класичних моделей, а звук голосніший і яскравіший завдяки корпусу, металевим струнам і їх коливанню.
Гітари збирають вручну і на конвеєрі. Перший варіант дорожчий, бо майстер ретельно підбирає матеріали, щоб звучання було якнайкращим.
Вибір акустичної гітари
В першу чергу потрібно визначитися з категорією. В пріоритеті бюджетні інструменти чи професійні?
Недорогі моделі прийнятної якості. Підходять для музикантів будь-якого рівня. Ціна доступна, тому такі варіанти є найбільш поширеними.
Професійні інструменти підійдуть для вибагливих користувачів. Це найкращі представники серед акустичних гітар.
Рекомендації по вибору наступні:
- Для виступів на заходах обирають електроакустичні інструменти з вмонтованим звукознімачем. Наявність такої особливості робить можливим підключення до підсилювача і пульта мікшера. Це не обов’язкова вимога. Звукознімач можна придбати окремо.
- При виборі гітари переконуються в тому, що інструмент має ідеальний стрій і відсутні технічні дефекти. Перевіряють поверхню і рівність грифу.
- Враховують залежність яскравого звуку від товщини корпусу. Чим він товстіше, тим яскравіше звук.
- Звертають увагу на якість деревини. Від матеріалу залежать характеристики інструменту.
- Перевіряють лад гітари. На 12 ладу струна звучить на одну октаву вище звуку відкритої струни.
- Рекомендована відстань між струною і ладом – до 5 мм.
- Якщо немає можливості самостійно оглянути гітару перед покупкою, можна подивитися відеоогляди. Їх записують майже для всіх моделей.
- Для дітей виготовляються інструменти зі зменшеними габаритами.
Аксесуари для акустичних гітар
При виборі інструментів варто пам’ятати про додаткові деталі – медіатори, струни, ремінь та чохол. В спеціалізованому магазині Гітарний дім можна одразу придбати гітару і аксесуари. Крім того, фахівці Гітарного Дому налаштовують музичні інструменти і виконують ремонтні роботи будь-якої складності у власній майстерні.
Важливо замінювати струни кожні 2-4 місяці, бо вони окислюються, накопичують бруд з пальців, притираються по залізних ладах. Якщо вчасно не провести заміну, звук буде глухим і невиразним.
Догляд за музичним інструментом
Для гітар важливі умови зберігання. Якщо порушені температурний режим та допустимий рівень вологості, можуть виникати фізичні пошкодження. Рекомендується уникати різких змін в мікрокліматі.
Музичний інструмент тримають подалі від джерел тепла/холоду, не зберігають на шафі і не вішають на стіну. Ближче до стелі повітря сухе і має вищу температуру, а біля стін – холодніше, ніж в кімнаті.
Професійні інструменти найбільш чутливі до оточуючих умов, бо в основі таких моделей справжнє дерево. Фахівці радять користуватися жорстким футляром. Такі аксесуари не лише захищають гітару від пилу, температурних коливань та вологи, але і від можливих пошкоджень внаслідок механічного впливу.
Для транспортування музичих інструментів в холодну погоду виробники пропонують футляри з теплоізоляцією. Для моделей, придбаних для домашнього використання, рекомендовані м’які чохли, для поїздок – напівжорсткі і жорсткі. Для догляду на початковому етапі вистачить базового комплекту, в який входять очищувачі, поліролі, полірувальні серветки, засоби для усунення дрібних дефектів.
Акустичні гітари універсальні, підходять і для навчання, і для виконання різноманітної музики. Доступні в різних цінових категоріях.
Звучання залежить від виробника. Різниця може бути суттєвою. Те ж саме стосується відчуттів при грі.
Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!