метизная компания

На Сумщині п’яний працівник сільгосппідприємства потрапив під колеса авто п’яного водія і загинув

ДТП | 17:28, 16.02.2021
 Поділитися

Поділитися в

Посадовими особами Управління Держпраці у Сумській області здійснений захід контролю з питань охорони праці на СТОВ «Ранок».

Підставою для перевірки Держпраці став нещасний випадок зі смертельним наслідком. В день трагічних обставин працівник підприємства прийшов на роботу в стані алкогольного сп’яніння, потрапив під колеса автомобіля та загинув. Водій, який перебував за кермом, також знаходився в стані алкогольного сп’яніння та теж поплатився своїм майбутнім. За рішенням суду його визнано винним за скоєний злочин та позбавлено волі строком на чотири роки.

Причиною настання нещасного випадку є те, що керівник підприємства, порушивши ЗУ «Про охорону праці», не забезпечив для своїх підлеглих безпечні умови праці, а саме не створив на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також не забезпечив додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Внаслідок чого на підприємстві не функціонує служба охорони праці. Важко прийняти той факт, що одна незначна, на перший погляд, помилка роботодавця призвела до смерті людини та кардинально змінила життя двох сімей.

Результати перевірки підтвердили недбалість керівництва до питань організації охорони праці на СТОВ «Ранок». Інспектори праці в ході перевірки виявили ряд суттєвих порушень, серед яких зокрема такі:

  •  суб`єктом господарювання виконуються роботи підвищеної небезпеки без отримання дозволу територіального органу Держпраці на виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: роботи у вибухопожежонебезпечних зонах;
  •  здійснюється експлуатація устаткування підвищеної небезпеки без подання до територіального органу Держпраці декларації відповідності матеріально-технічної бази підприємства вимогам законодавства з питань охорони праці, а саме обладнання та захисні системи, призначені для експлуатації (застосування) у потенційно вибухонебезпечному середовищі:
  •  на підприємстві не проводиться навчання та перевірка знань працівників;
  •  на підприємстві не організовано проведення медичного огляду працівників;
  •  на момент перевірки не надані відомості про проведення перевірки технічного стану транспортних засобів при випуску їх на лінію. Відсутній Журнал перевірки технічного стану транспортних засобів підприємства.

На підставі виявлених порушень Держпраці було внесено припис та направлено позов до суду.

Позовні вимоги Управління мотивовані тим, що в результаті заходу контролю щодо дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки були виявлені порушення, які створюють загрозу життю та здоров’ю працівників.

Дослідивши всі докази та обставини суд прийшов висновку, що позовні вимоги Управління Держпраці у Сумській області є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню та виніс рішення застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Ранок». Рішення суду набрало законної сили.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: