“Амброзійна лихоманка” у Сумах: чого чекати жителям міста від департаменту інфраструктури?
Поділитися в
Копіювати посилання

Кожного року Суми потерпають від «амброзійної лихоманки». Небезпечна рослина поширена на більшій території міста, особливо біля річок та парків. Тому сумчани вимушені забути про спокій та всіляко уникати зустрічі з «непроханим гостем» протягом довгих років.
Жителі міста кожного літа звертаються до департаменту інфраструктури аби подолати проблему зростання алергічних реакцій у Сумах, пов’язаних із цвітінням карантинної рослини. Проте, із року в рік роботи по її знищенню починаються вже безпосередньо під час появи отруйних квіток. Чому ж не можна почати вирішувати проблему до її появи – наразі не відомо.
«На вирішення цієї проблеми виділено 100 000 гривень. «Зеленбуд» ці роботи буде виконувати», – прокоментував ситуацію Григорій Яременко, директор департаменту інфраструктури міста.
Проте, коли саме амброзію буде знищено поки що не зрозуміло. Договір із підприємством по проведенню необхідних робіт наразі не заключено.
Полинолиста Амброзія – це однорічний злісний карантинний бур’ян заввишки 20 – 180 (250) см, з міцною кореневою системою, яка проникає в грунт до 4 метрів, зневоднючи і виснажуючи його. Цвіте рослина з середини серпня до кінця жовтня. Під час цвітіння ця рослина дуже небезпечна: пилок викликає у людей алергію (підвищення температури, сльозотечу, кон’юнктивіт, погіршує зір і може викликати набряк легенів), медики називають це амброзійним полінозом або сінною пропасницєю. Слід додати, що у цей період від її пилку страждають астматики, у яких загострюються приступи бронхіальної астми.
Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!