метизная компания

Чому необхідно робити паспорт на пасіку? Розповідає Держпродспоживслужба у Сумській області

Екологія | 13:06, 17.07.2018
 Поділитися

Поділитися в

Не так давно сталася масова загибель бджіл – у селі Яровому, що на Сумщині, загинули тисячі їх представників. Лабораторна експертиза показала, що причиною стало використання аграріями препарату, який паралізує комах. Чиновники радять селянам у такому випадку звертатися до дільничних лікарів та писати заяви на лабораторне обстеження до Держпродспоживслужби. З лабораторними експертизами можна йти до суду. Проблема лише у тому, що далеко не усі бдожосім’ї зареєстровані і паспортизовані. Саме через це знову гостро постало питання отримання паспортів на пасіки

Журналісти The Sumy Post поспілкувалися з представником Держпродспоживслужби у Сумській області і дізналися чому необхідно робити паспорти і як їх можна отримати.

Розкажіть, чому важливо оформляти ветеринарно-санітарний паспорт на пасіку? Нещодавно облдержадміністрація рекомендувала відповідно до чинного законодавства видавати паспорти на пасіки, таким чином, влада планує упорядкувати кочівлю і переміщення пасік.

Офіційний документ має бути у кожної пасіки. Так пасічник може гарантувати те, що вулик знаходиться у нормальному стані із дотриманням усіх необхідних ветеринарно-санітарних норм, а бджоли здорові. Окрім цього, у таких непередбачуваних випадках, як масове отруєння бджіл, фермер може розраховувати на грошову компенсацію, яку йому повернуть через суд.

Що потрібно зробити для того, щоб отримати паспорт?

Перш за все потрібно звернутися із заявою до державної лікарні ветеринарної медицини Держпродспоживслужби. У заяві слід зазначити паспортні дані власника пасіки, місце розташування пасіки, кількість бджолосімей, інформацію про матку, розплід тощо. Після цього документ реєструють у ветеринарній службі – обстежують і проводять лабораторні дослідження, якщо результат відповідає встановленим нормам, то бджоляру видають паспорт.

На цьому всі процедури отримання завершено чи потрібно, можливо, ще привласнити реєстраційний номер, завірити печатками?

Звісно, його має підписати головний лікар, а також працівник, що інспектував пасіку. Підписи обов’язково мають бути завірені печатками. Далі документ вносять в реєстраційний ветеринарний журнал і привласнюють йому окремий номер і тільки після цього паспорт переходить на зберігання до власника.

Як часто потрібно оновлювати такий паспорт?

Його потрібно не оновлювати, а щорічно заповнювати. Зокрема, кожного року ви маєте ставити результати проведених лабораторних досліджень, санітарний стан господарства, рекомендації експертів з профілактики та лікування захворювань бджіл.

З якими проблемами можуть стикатися пасічники при отриманні паспорту?

Зазвичай, проблем не виникає. Однак причиною відмови у видачі паспорту може стати неналежне утримання вуликів, або ж місцезнаходження пасіки біля переробних підприємств, наприклад. Якщо у взятих зразках на експертизу, виявлять залишки пестицидів, гербіцидів або інших небезпечних речовин, то паспорт також не видадуть. При наявності серйозних порушень санітарних норм, інколи вимагають пасіку перемістити на нове місце, а також придбати новий інвентар та сім`ї бджіл.

Коли вже зареєстрували пасіку в органах місцевого самоврядування і виконали усі вищезазначені процедури, то пасіка вважається паспортизованою?

Так, після цього можна законно використовувати пасіку і реалізувати мед, а також розраховувати на компенсацію, якщо через халатність аграріїв загинуть бджоли.

Шановні пасічники, санітарно-ветеринарний паспорт на пасіку гарантує якість меду і гарний стан бджолосімей!

Більш детальна інформація для пасічників розміщена у Законі України про бджільництво та відповідних підзаконних нормативно-правових актах.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: