СумБуд
метизная компания

Держекоінспекція прокоментувала воду коричнево-помаранчевого кольору у Пслі біля Манежу у Сумах

Екологія | 14:58, 24.05.2018
 Поділитися

Поділитися в

21 травня у соціальних мережах мешканцями Сум було розповсюджено фотографії, на яких зафіксовано скид води коричнево-помаранчевого кольору у річці Псел біля легкоатлетичного манежу колишньої УАБС (вул. Прокоф’єва, 38), і які супроводжувались обурливими коментарями, оскільки побідні ситуації є непоодинокими, зокрема широкого розголосу набули восени 2015 року.

Того ж дня о 15:00 фахівці Інспекції оперативно виїхали на місце події перевірити факт скиду. В ході візуального обстеження факту зливу та його слідів виявлено не було, оскільки скид на той момент вже було припинено. З метою контролю були відібрані проби води в річці Псел безпосередньо біля місця скиду. Дослідження тривають.

За результатами розгляду інформації стосовно випуску зворотних вод, що розташований біля легкоатлетичного манежу колишньої УАБС (вул. Прокоф’єва, 38) Державна екологічна інспекція у Сумській області повідомляє:

“Зазначений випуск (труба) належить КП «Міськводоканал» Сумської міської ради та облаштований відповідно до ДБН В.2.5-74:2013, проте з порушенням вимог чинного природоохоронного законодавства, а саме: відсутня система попередньої очистки промивних вод, а також дані стоки не враховані в нормативах ГДС та дозволі на спеціальне водокористування. З даної труби здійснюється скидання промивних вод від промивання водопровідних мереж в р. Псел, про що КП «Міськводоканал» Сумської міської ради заздалегідь інформував на своєму веб-сайті.

З метою усунення факту несанкціонованого скидання промивних зворотних вод Державною екологічною інспекцією у Сумській області при попередніх перевірках КП «Міськводоканал» Сумської міської ради надавався припис: «Внести в дозвіл на спеціальне водокористування та нормативи ГДС, які надані підприємству, інформацію по випусках зворотних вод, що облаштовані, відповідно до ДБН В.2.5-74:2013 та використовуються для відведення промивних вод”

Однак, виконання зазначеного пункту припису підприємством проігноровано. Крім того, про зазначений факт було поінформовано Департамент інфраструктури міста Сумської міської  ради. Проте жодних заходів стосовно вирішення даного питання вжито не було,повідомляє прес-служба Держекоінспекції у Сумській області.

В свою чергу, заходи реагування стосовно невиконання зазначеного пункту припису вжити не було можливості, оскільки у 2017 році державні інспектори з охорони довкілля Сумськокерівництвом КП «Міськводоканал» Сумської міської ради до перевірки допущені не були.

Даний факт зафіксувала сумчанка Юлія Москаленко.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

ОН клиник. Лечение гемороя
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: