метизная компания

До уваги сумчан: правила та заборони зимової риболовлі

Екологія | 08:58, 29.01.2019
 Поділитися

Поділитися в

Рибалки мають знати, що на території зимувальних ям і під час нересту в природних нерестовищах риболовля категорично заборонена!

Сезонна заборона на вилов риби в Україні взимку діє з листопада до березня і під час нересту з квітня до середини червня.

Порушення правил риболовлі на зимувальних ямах карається адміністративним стягненням, а саме – штрафом. Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність – штраф 3 400-6 800 гривень чи позбавлення волі на термін до 3 років з конфіскацією як знарядь і засобів лову, так і самого вилову.

Також порушнику нараховується штраф за кожну виловлену рибину. Так, згідно з постановою Кабінету Міністрів України №1209 від 21 листопада 2011 року, вони позначені такими сумами: за одного сома доведеться заплатити 425 гривень, за ляща – 170, за судака – 510, за лина – 119, за коропа і сазана – 306, за білого амура, товстолобика, білизну, рибця звичайного – 255, за тарань і клепця – 85, за краснопірку – 68, за плоскирку – 34, за карася – 17, а також за рака – 25,5 гривні. Найдорожчою позицією є червонокнижна риба. Наприклад, за одну прісноводну стерлядь, виловлену у незаконній спосіб, штраф сягає 48 тисяч гривень. До рибного промислу належить також вилов цінних порід риб з метою заготівлі ікри.

Зимувальні ями – це глибокі місця у водоймі, де нема активної течії (наприклад, території, де вода підмивала береги й утворила заглибини). Температура там може доходити до чотирьох градусів тепла. Глибина таких ям щонайменше два метри. Хоча краще три-п’ять метрів (має бути більшою, ніж висота промерзання льоду). На кілометр річки має бути не менше п’яти зимувальних ям. Їх місцезнаходження визначають працівники рибоохорони, і саме вони мусять попереджувати про них рибалок. Коли температура води перевищує 8 градусів, риба виходить зі сплячки. Найважче витримує зиму короп. Не залягають у зимову сплячку окунь і щука. В цей час вони навпаки активно рухаються та полюють на мальків.

За даними статистики, вилов риби в Україні за останні три роки зріс на 20 тисяч тонн в морі і внутрішніх водоймах. Лише за останні роки різко скоротилася популяція практично всіх видів риб, яким взагалі вдалося вижити в умовах втручання людини в життєдіяльність водної екосистеми. Навіть широко розповсюджена краснопірка скоротила свою популяцію в Дніпрі у 10 разів, а сомів і лящів там вже майже не залишилось.

За неофіційними даними тіньовий ринок рибної продукції оцінюється в 6 мільярдів гривень. Незаконно виловлена риба переробляється нелегально і нелегально реалізовується. Звичайно, тут не може бути й мови про контроль якості. Україна – єдина країна в Європі, де покупець не може отримати достовірну інформацію про походження риби або рибного продукту не тільки на стихійних ринках, але й навіть у супермаркетах. Тому тіньовий рибний ринок з кожним роком стає все більшим. Окрім великої небезпеки для водної фауни, це несе чималі проблеми споживачам. Адже неякісна риба може викликати ботулізм – важке харчове отруєння, спровоковане вживанням продуктів що містять ботулотоксини. Ця хвороба вражає нервову систему людини. Це небезпечне захворювання дуже часто має летальні наслідки.

На сьогодні в Україні вилов риби любителями може зрівнятися з промисловим виловом. Нерідко один рибалка ловить на п’ять і більше вудок, а взимку виставляє по кілька десятків жерлиць для ловіння щуки.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: