метизная компания

Екоінспектори відібрали проби води з водойм урочища «Олдиш» у Сумах

Екологія | 18:00, 7.09.2021
 Поділитися

Поділитися в

Майже щоосені протягом останніх кількох років до Державної екологічної інспекції у Сумській області надходять скарги громадян на загибель водних біоресурсів,неприроднє забарвлення та незадовільний стан озер, розташованих в урочищі «Олдиш» м. Суми.

Днями Інспекція теж отримала звернення про ймовірність чергового забруднення зазначених водойм. Тож сьогодні, 07.09.2021, екоінспектори виїхали на місце задля обстеження водоймі їх прибережних смуг та відбору проб води для подальшого визначення показників їх якості та властивостей.

У ході візуального огляду водного дзеркала та узбережжя фактів загибелі риби чи ознак задухи виявлено не було. У «більшому озері» станом на сьогодні вода достатньо прозора та візуально чиста. Також за допомогою спецобладнання було встановлено, що вона досить насичена киснем, оскільки його рівень більш, ніж в 1,5 рази вищій за мінімальну граничнодопустиму концентрацію (ГДК) для водойм рибогосподарського призначення.

У «меншому озері» ситуація дещо гірша: вода вже набула легкого зеленуватого відтінку, а рівень розчиненого в ній кисню наразі становить 4 мг/дм3, при ГДК : > 6 мг/дм3.

Усі проби води, відібрані з трьох створів, вже взято у роботу. Для здійснення повного аналізу відділу інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції знадобиться 5 діб. Відтак, вже у понеділок Інспекція оприлюднить результати своїх досліджень.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: