ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

Екоінспекція виявила забруднення річки Сумка в центрі Сум

Екологія | 20:02, 1.07.2020
 Поділитися

Поділитися в

У річці Сумка, яка протікає через центр Сум, задихається риба. Про це написав і виклав відео в Facebook 29 червня рибалка-любитель Олег Пархоменко. Фахівці Держекоінспекції Сумської області виявили забруднення води в річці та нестачу кисню.

Про це інформує Суспільне.

Олег Пархоменко розповідає, що задуху риби зняв 29 червня близько 9 години ранку в районі дитячого парку “Казка”.

“Спочатку поодинокі випадки були, коли риба почала спливати на поверхню, а потім я побачив, що цілі зграї починають хапати повітря на поверхні. Коли піднявся і пройшов вздовж річки, то вже було видно, що це масово. Починаючи від моста, на цю сторону – до Троїцького моста. Плавав окунь, карась, густера, головень, навіть сом невеличкий, сантиметрів 40”, – розповідає рибалка.

За даними фахівців Державної екологічної інспекції у Сумській області, які проводили забір води у річці Сумка від села Степанівка до впадіння річки у Псел, найбільш забруднена вода – у районі пішохідного мосту біля Центрального ринку.

У майже 39 разів більше за норму у воді нітритів. Також перевищена норма амонію, не вистачає кисню. Вимірювання проводили інспектори-екологи 26 червня.

“Кількість кисню розчинного у воді значно нижча за нормативну концентрацію. Зокрема, 2,3 мг/л розчинного кисню при мінімальній нормі 6. Це і є однією з можливих причин задухи. Місто впливає на стан річки, забруднюючи її зливовими водами, іншими водами, які можуть виводитися з території приватного сектора”, – вважає інспектор Держекоінспекції Сумської області Віталій Литвин.

Річка Сумка бере свій початок біля села Новосуханівка Сумського району, протікає історичною частиною Сум і впадає в Псел. У межах міста на її берегах переважають приватні будинки. Проблема низького вмісту кисню у воді може бути природного походження, як результат спеки, або – через вплив людини, вважають і в Регіональному офісі водних ресурсів у Сумській області.

“У зв’язку з неправильним веденням господарської діяльності в межах прибережно-захисних смуг водних об’єктів, внесенням добрив на садибних ділянках, за рахунок поверхневого змиву у разі опадів, це все потрапляє до водних об’єктів. Крім того, мають місце скид стічних вод господарсько-побутових до вигрібних ям, які потім, через невелику відстань до водних об’єктів, за рахунок фільтраційних процесів також надходять в деякій мірі до водних об’єктів”, – розповідає начальниця відділу офісу водних ресурсів Світлана Афанасьєва.

У річці Псел до впадіння в неї річки Сумки, перед містом, риба плаває в товщі води, не піднімаючись на поверхню, щоб ковтнути повітря. Натомість, нижче за течією, – за міськими очисними спорудами, псля впадіння річки Сумки, вода виглядає брудною. Це видно, зокрема, на відео, яке зняв користувач Facebook Олександр Петров.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: