метизная компания

Коли почистять річку Сумка: в Сумах радилися чиновники та науковці

Екологія | 19:54, 30.07.2021
 Поділитися

Поділитися в

Якщо у Сумах розчистять зарості річки Сумки, то за кілька років вони з’являться там знову – такі думки місцевих науковців, щодо планів міської ради по очищенню річки Сумки.

Про це інформує Суспільне.

Питання про очищення 30 липня розглядали на засіданні екологічної студії у Сумській облдержадміністрації.

У 2020 році в Департаменті інфраструктури міста планували розчистити зарості річки та відремонтувати гідроспоруди під мостом на проспекті Шевченка. На проєктну документацію, за словами начальника відділу санітарного очищення Олександра Іваненка, витратили 600 тис. грн.

“Після розробки проєктно-кошторисної документації по реконструкції гідроспоруди, отримано позитивний висновок. Отримано ОВД (особливості впливу на довкілля – ред.), яке дає можливість проводити ці роботи. Але цьогоріч ці роботи не будуть проведені, бо на останній липневій сесії гроші, які були передбачені на ці роботи, перерозподілили депутатським корпусом на інші більш важливі питання. Щодо розчищення річки на ділянці між мостами на проспекті Шевченка і Воскресенським, роботи продовжується. Проєктно-кошторисна документація готова, але ще триває процес погодження ОВД”, – говорить Олександр Іваненко.

На реконструкцію гідроспоруди, за словами Олександра Іваненка, потрібно 3,3 млн грн, а на розчищення близько 7,5 млн. Науковиця Тетяна Кузьміна, говорить, що прибирання наслідків без вирішення причин – не дадуть результатів.

“Проблема у тому, що проєкт розчищення цієї ділянки не зачіпає причини, які доводять до такого негативного стану. Тобто, сумчанам пропонується витратити бюджетні кошти на усунення наслідків, що триватиме дуже не довго. Тобто вилучити рослини, вигребти мул і наноси, але при цьому зберегти каналізаційні стоки. Збережемо розкопані прибережні смуги та збережемо весь той об’єм забруднень, який і далі буде сунути в цю річку і буде накопичуватися саме на цій ділянці”, – говорить Тетяна Кузьміна.

За словами заступниці начальниці обласного регіонального офісу водних ресурсів Олени Вакарчук питання щодо очищення Сумки можуть вирішувати ще протягом наступних п’яти років, бо локальними заходами у вигляді прибирання рослин з річки – проблему не вирішити.

“За нашим бажанням та підходом, я думаю, що років через п’ять ми не тільки напишемо план, але ми його будемо виконувати. Джерела забруднення ми знаємо – це відсутність очисних споруд”, – говорить Олена Вакарчук.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: