ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

Мешканці села під Сумами скаржаться на місцевого фермера через обробку полів хімікатами

Екологія | 18:25, 18.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

Мешканці села Пушкарівка під Сумами, скаржаться, що їхні садиби страждають від хімікатів із сусідніх полів. Місцевий фермер запевняє, що обробляє свої землі відповідно до санітарних вимог, – повідомляє Суспільне.

З городу Галини Дудченко видно фермерське поле. Жінка розповідає, що цьогоріч його обробляли двічі: 31 травня і 9 червня, після цього почали осипатися фруктові дерева і кущі.

“Погоріли листя на абрикосах, вкрило землю всю. Там он зовсім лисе дерево, не видно вже, нема листя”, – розповідає мешканка Пушкарівки Галина Дудченко.

Помітила зміни й інша мешканка села – Людмила Шкуріна. “Виноград покрутився. І все листя ось лежить. А тоді вийшла полоть я через два дні. Думаю, що таке, я не зрозуміла, що одразу після цього у мене органи дихання почали пекти, а воно випаровування пішло, і на нашу сторону вітер подув”, – каже жінка.

Город Тетяни Герасимюк розташований з іншого боку поля. Говорить, що фермер не попереджає про обприскування, не говорить, чим обробляє, роботи проводить у вітряну погоду.

“Почав обробіток о 19 годині, уже техніка була на полі. Ми змушені були зупинити, тому що вітер був не 3 метри за секунду, а 9 метрів за секунду, і в нас є докази цього, із гідрометеорологічної служби ми взяли довідку, яка підтверджує, що дійсно 9 м/сек в сторону населеного пункту це було. Викликали поліцію, щоб зупинити. І тільки тоді він погодився призупинити обробіток поля і поїхав у напрямок до лісу, а вже о 9 годині, коли 8 м/сек було, він продовжив обробіток”, – розповідає Тетяна Герасимюк.

З іншого боку поля розташований кінний клуб. Тут кажуть, що ніяких незручностей через обробку поля не відчувають.

“Нас попередили, що оброблятимуть поля хімікатами, і ми перестали випускати коней по свободі, вони у нас в загоні. Те, що при обробці, можливо, вітром переноситься, навряд чи долітає до рослин, які коням доступні в загонах. Якби коні отруїлися всім цим, то ми б про це знали. Після обробки вже пройшов час, коні почуваються прекрасно”, – розповіла керуюча конюшнею Ірина Новікова.

Поле обробляє товариство “Агро Інвест Нова”. Його власник Дмитро Древаль розповів, що працює на цій землі 7 років, про обробку попереджає, під час обприскування відступає від межі.

“У нас виходить два метри від дороги на полі бур’ян не побризканий, дорога не побризкана, все там росте, і від дороги до їхніх городів вся рослинність цвіте і пахне. Дерева стоять – теж вони всі нормальні, зелені. Якщо комусь нанесена шкода – треба ж її показати. Як мені пояснили, коли я до них приїжджав – “це ми працюємо на випередження, щоб не погоріло”. Ніхто на городи свої не пускає, збитки не показують, тільки розмовляють і все. Поле знаходиться за межами населеного пункту, згідно усіх стандартів, ми працюємо на полях, які за межами населеного пункту, коли немає вітру і в нічний час”, – розповів Древаль.

Мешканці Пушкарівки писали скарги, одну з них – в Держпродспоживслужбу.

“Для того, щоб виключити можливість ураження цих насаджень шкідниками та хворобами, спеціаліст управління фітосанітарної безпеки вибув до мешканців, будуть відібрані зразки рослин, зразки ці будуть направлені на фітосанітарні дослідження і потім, коли ми будемо мати висновок, ми будемо робити заключення зі свого боку, чи ці рослини постраждали внаслідок того, що пошкоджені шкідниками чи хворобами, чи внаслідок того, що були застосовані пестициди”, – сказала начальниця управління фітосанітарної безпеки Оксана Голінач.

За її словами, висновок експертизи матимуть наступного тижня.

Як повідомив Суспільному 18 червня староста Битицького округу Артем Янченко, з 10-ти людей, які скаржились до Держпродспоживслужби, половина відкликала свій підпис, а лаборант, який оглядав рослини, попередньо не виявив на них ознак хімічного отруєння.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: