СумБуд
SMR
метизная компания

«Міськводоканалу» доведеться сплатити майже 130 тисяч штрафу за скиди в р. Псел

Екологія, Суд | 13:35, 16.12.2020
 Поділитися

Поділитися в

До суду з позовом звернувся перший заступник керівника Сумської місцевої прокуратури Сумської до відповідача КП «Міськводоканал» Сумської міської ради про стягнення 128,7 тис. грн завданої шкоди навколишньому природному середовищу внаслідок перевищення встановлених нормативів ГДС.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що проведеною перевіркою було встановлено факт скидання стічних вод у поверхневий водний об’єкт р. Псел з перевищенням встановлених нормативів ГДС по нітратам, чим підприємство порушило вимоги ст. 44 п.3, ст.70 п.6, ст. 95 Водного Кодексу України. Вказані вище обставини є такими, що встановлені судом на підставі належних та допустимих доказів, які надані прокурором.

Як стверджує прокурор, поведінка відповідача завдає шкоду державним інтересам, так як невідшкодування відповідачем завданої шкоди навколишньому середовищу прямо порушує права громадян, які визначені ст.ст. 27,49, 50 Конституції України на охорону здоров’я, санітарно-епідеміологічне благополуччя, безпечне для життя і здоров’я довкілля та позбавляє можливість держави виконати вимоги ст.ст. 16,50 Конституції України щодо забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України.

Суд погоджується з доводами прокурора та приходить до висновку, що незважаючи на встановлені порушення та тривалість їх існування, позивач будь-яких заходів на усунення порушень до моменту звернення прокурора з позовом не вжив.

Згідно з ст. 66 Конституції України кожен зобов’язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки. Відповідачем сам факт наявності забруднюючих речовин не спростовується.

Суд вирішив позов задовольнити повністю.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: