СумБуд
метизная компания

Шість природних заказників створили на Сумщині

Екологія | 20:03, 21.05.2019
 Поділитися

Поділитися в

У рамках Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року та «Програми охорони навколишнього природного середовища Сумської області на 2019-2021 роки» площу природно-заповідного фонду Сумщини збільшили на 825,33 га. Відповідне рішення прийняла Сумська обласна рада.

«З метою збереження цінних природних комплексів рішенням Сумської обласної ради від «Про зміни в мережі територій та об’єктів природно-заповідного фонду області» оголошено нові об’єкти місцевого значення – заказники: «Межирицький», «Смирновський», «Княжицький», «Микитівський» та пам’ятки природи – «Садовий бульвар», «Дуб на вул. Сергія Табали», — йдеться у рішенні.

Ландшафтний заказник «Межирицький» розташований біля північної околиці села Межиріч Лебединського району правому березі річки Псел. На території мешкають жук олень, бджола-тесляр звичайна – види, занесені до «Червоної книги України» та ряд інших видів тварин, занесених до списків Міжнародного союзу охорони природи (МСОП) й Бернської конвенцій. Площа заказника – 40,7 га.

Гідрологічний заказник «Смирновський» міститься біля села Москаленки Білопільського району і являє собою ставок з площею водного дзеркала близько 43 га. На території мешкає ряд комах, риб, земноводних і птахів, що мають охоронний статус згідно зі списками МСОП, Бернської конвенцій та охороняються на регіональному рівні. Площа заказника – 56,85 га.

Ландшафтний заказник «Княжицький» розташований біля сіл Гирине та Княжичи Ямпільського району. На території можна зустріти ряд комах і птахів, що мають охоронний статус згідно списків МСОП, Бернської, Бонської конвенцій, або ж підлягають особливій охороні на території Сумської області. Площа – 474,0 га.

Ландшафтний заказник «Микитівський» розташований біля північної та східної межі села Микитівка Ямпільського району. Тут збережений типовий ландшафт ділянки долини річки Свеса з характерними для Українського Полісся типовими природними комплексами, популяціями низки цінних лікарських рослин, видів тварин, що підлягають охороні у Сумській області та занесені до міжнародних червоних списків. Площа – 251,8 га.

Ботанічна пам’ятка природи «Садовий бульвар» розташована в місті Шостка на вул. Садовий бульвар. Це — стара липова алея, що є місцем відпочинку мешканців міста та сприяє збереженню біорізноманіття його території. Площа – 1,97 га.

Ще одна ботанічна пам’ятка природи — «Дуб на вул. Сергія Табали» — розташована в місті Суми на вул. Сергія Табали і є деревом дуба звичайного віком близько 200 років. Площа – 0,01 га.

Всі ці заповідні об’єкти, наголошується в рішенні обласної ради, мають природоохоронне, наукове, меморіальне, пізнавальне та еколого-освітнє значення.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

ОН клиник. Лечение гемороя
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: