метизная компания

Спалювання сухостою призводить до штрафів та кримінальної відповідальності – Сумська міська рада

Екологія, Споживач | 10:42, 8.07.2022
 Поділитися

Поділитися в

Відділ з питань НЗ та ЦЗН Сумської міської ради нагадує жителям Сумщини про відповідальність за спалювання сухої трави. 

Починаючи з весни і до кінця осені, місцеві жителі сільських районів вирішують проблему сухостою шляхом його випалювання. Це дуже шкідлива поведінка, заборонена українським законодавством. Ігри з вогнем, включаючи підпал сухої трави – це завжди лотерея. Досить змінитися напрямку вітру, щоб замість очерету згоріли будинки та люди. Тому для ризику обирайте онлайн ігри. І пам’ятайте про законодавче покарання за випалювання трави.

Чим небезпечний підпал сухої трави

У спекотний сезон значно зростає пожежна небезпека. Випадкова іскра чи блискавка можуть стати причиною пожежі. Населення попереджують небезпеку недопалків, багать у лісі та інших джерел вогню. На цьому фоні ще обурливіше виглядають звички деяких осіб, які спалюють суху траву чи її залишки.

Не один і не десять разів такі звички ставали причиною масштабної пожежі. Часто – з руйнуванням житлових будинків і смертю особи, яка організувала підпал, або навіть інших людей.

Крім безпосередньої небезпеки пожежі, випалювання трави може спричинити:

  • матеріальну шкоду сусідам, комерційним господарствам,
  • смерть великої кількості тварин, пташок та комах, які проживають на цій ділянці,
  • порушення біорізноманіття ділянки, внаслідок чого місце трави займають бур’яни.

Суха трава – чудове паливо для вогню. На такому матеріалі вогонь швидко розгоряється, контролювати його неможливо. Щоб трапилася біда – достатньо зміни напрямку вітру. Розгорівшись занадто сильно чи змінивши напрямок, вогонь може перекинутися на будівлі, спричинити загибель домашньої худоби а навіть людей. 

Крім того, важливо розуміти, що в воєнний час пожежі ще небезпечніші. Підпал виїжджають гасити підрозділі ДСНС, чия допомога в цей момент може бути життєво важливою для ліквідації наслідків обстрілу чи порятунку людей. 

Якщо ж ви живете на територіях, які обстрілювалися чи були під тимчасовою окупацією – наслідки можуть бути ще гіршими. Підпал необслідуваної ділянки може спричинити детонацію нерозірваних боєприпасів. Які вразять уламками велику територію навкруги.

Таким чином, підпалюючи траву під час війни – ви дієте на руку ворогам.

Що говорить закон: від 3 тисяч до 10 років

Законодавство також однозначне у цьому питанні. За підпал сухостою світить покарання від адміністративного штрафу до позбавлення волі. Зверніть увагу, що у воєнний час всі покарання є значно суворішими.

Тяжкість покарання залежить від місця підпалу та його наслідків:

  • Випалювання сільськогосподарських ділянок, зелених насаджень, газонів, смуг відводу автомобільних доріг та залізничних шляхів карається адміністративним штрафом. Його розмір може складати від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для простих громадян. І від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів для посадовців. Нагадаємо, в 2022 році такий мінімум складає 17 гривень.
  • Якщо підпал стався на території природно-заповідного фонду – штраф становить від 360 до 720 мінімумів для громадян та від 260 до 1800 для посадовців.
  • Якщо підпал став причиною знищення зелених насаджень, пошкодження лісових масивів, наніс шкоду сільськогосподарським територіям – покаранням стане штраф до 9000 неоподатковуваних мінімумів, або навіть обмеження чи позбавлення волі на строк від 2 до 5 років. 
  • Якщо підпал став причиною загибелі людей, масової загибелі тварин – палію світить від 5 до 10 років позбавлення волі.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: