метизная компания

Сумські лісівники активізували рейдову роботу

Екологія | 19:35, 14.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

За словами провідного інженера лісових культур Сумського держлісгоспу Наталії Яременко, на даний час у лісовому фонді підприємства нараховується 30,2 га хвойних насаджень у віці до шести років, з яких 28,3 га становлять соснові культури, а решта – ялинові.

«На цих ділянках у майбутньому має сформуватись лісова екосистема. Будь-яке їх пошкодження чи знищення ставить під загрозу багаторічну працю лісівників», – акцентує Наталія Яременко.

Саме тому у передноворічний період сумські лісівники активізують рейдову роботу. Так протягом грудня рейдовою бригадою держлісгоспу було здійснено 11 планових виїздів по охороні хвойних молодняків. В тому числі один виїзд організували спільно з національною поліцією.

Коментуючи стан справ, інженер з охорони та захисту лісу Владислав Голуб говорить, що незаконні поруби у хвойних молодняках останні роки не носять системного характеру.

«Зазвичай, це поодинокі випадки. Більшість громадян надають перевагу легально заготовленим деревцям, або, як альтернативу зрубаним деревцям, ставлять штучну ялинку чи використовують букети з гілок хвойних рослин. Крім того, лісогосподарські підприємства пропонують придбати ялинку в контейнері, яку після свята можна висадити в ґрунт», – говорить Владислав Голуб.

Нагадаємо, Державна екологічна інспекція у Сумській області розпочала операцію «Новорічна ялинка». Жителям Сумщини нагадують про штрафи за незаконно спиляні ялинки.

Зокрема, відповідно до ст. 65 КУпАП, відповідальність за незаконну порубку, пошкодження, перевезення й зберігання незаконно зрубаних дерев тягне за собою накладення штрафу на громадян від 510 до 1020 грн., а на посадових осіб – від 2550 до 5100 грн..

Згідно із Постановою Кабміну від 23.07.2008 № 665, у грудні-січні потроюється розмір збитків за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року та помножується на розмір річної індексації такс. Відтак, у 2021 році сума збитків, яку доведеться відшкодувати за кожне самовільно видалене хвойне насадження, в залежності від діаметру дерева у корі біля шийки кореня, буде наступною:

  •  10 см і менше – 544,82 грн.
  •  від 10,1 до 14 см – 959,93 грн.
  •  від 14,1 до 18 см – 2464,68 грн.
  •  від 18,1 до 22 см – 5059,08 грн.

Отже, враховуючи мінімальні розмір штрафу і збитків, крадіжка навіть малесенького новорічного деревця з лісу цьогоріч обійдеться громадянам у 1054,82 грн. Якщо ж «зелений браконьєр» виявиться посадовою особою, то буде змушений викласти щонайменше 3094,82 грн.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: