метизная компания

У Сумах поблизу ТЕЦ випав чорний сніг

Екологія | 20:00, 4.02.2021
 Поділитися

Поділитися в

Чорний сніг вкрив одну із сумських вулиць. Інформацію про це виклав у Facebook журналіст Віталій Кохан 3 лютого. Що саме сталося, дізнавалися кореспонденти Суспільного.

На вулиці 2-га Залізничній сніг припорошений чорною речовиною. Поруч працює Сумська ТЕЦ, яка обігріває дві третини міста. Віталій Кохан мешкає біля ТЕЦ і розповів, що “помітив, що чорніє сніг через попіл, який сиплеться з труб “Сумитеплоенерго”.

Вулиця розташована у промисловій зоні. Чорний сніг тут, говорять її мешканці, бачать не вперше.

Сумська ТЕЦ може працювати на двох видах палива – газу та вугіллі. Викиди залежать від того, на якому паливі працює котельня. Це може бути вугілля, газ або деревина, – розповідає експертка з питань промислового забруднення ГО “Екодія” Марина Ратушна.

“Я б зупинилася на вугіллі, тому що викиди при спалюванні вугілля, які утворюються, – це і чадний газ, і інші шкідливі речовини, можуть бути тверді частки, і леткі органічні сполуки. Тверді частки – вуглець, дим або сажа. Скоріш за все, сніг має такий колір через викиди сажі. Тверді частки дуже дрібні, і коли ми дихаємо, ми не відчуваємо їх. Вони проникають через наші альвеоли, легені до судин і провокують серцево-судинні захворювання, захворювання легень. Діоксид азоту може взаємодіяти з невеликою кількістю металів і солей, а також з водою, і таким чином утворюється сірчана кислота і можуть бути кислотні дощі, які далі впливають на кислотність ґрунтів, на їх родючість, а також на кислотність водойм, і можуть гинути жителі цих водойм “, – говорить експертка.

За її словами, за даними першого півріччя 2020 року, Суми посідали 16 місце за індексом забруднення атмосферного повітря серед 39 українських міст.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: