метизная компания

Вода у Пслі під Сумами “традиційно” не відповідає встановленим нормам

Екологія | 18:32, 7.04.2020
 Поділитися

Поділитися в

У суботу, 4 квітня, із соціальної мережі Фейсбук Державній екологічній інспекції у Сумській області стало відомо про можливе забруднення р. Псел за межами м. Сум.

Для перевірки зазначеної інформації на місце оперативно виїхали працівники Інспекції та відібрали проби води у двох створах: з р. Псел біля скиду з очисних споруд КП “Міськводоканал” Сумської міської ради та на 150 м нижче за течією.

Відділ інструментально-лабораторного контролю здійснив перші дослідження води. За попередніми результатами гідрохімічного аналізу, у Пслі спостерігається тенденція до покращення якості води за окремими показниками. Зокрема, станом на 04.04.2020, концентрації сульфатів, хлоридів та завислих речовин були значно нижчі, ніж у лютому.

Проте, у пробах встановлено перевищення вмісту нітритів у порівнянні з гранично допустимою концентрацією (ГДК) для водойм рибогосподарського призначення. Так, у пробі, відібраній в районі скиду з очисних споруд, він у 6,4 разів вищий за норму, а в іншій пробі концентрація нітритів перевищує ГДК майже у 5,8 разів.

Слід зауважити, що подібні показники води у Пслі фіксуються протягом останніх кількох років. Надвисокий вміст нітритів у річковій воді може свідчити про потрапляння до неї недостатньо очищених стічних вод. А отже, це говорить про необхідність негайної реконструкції чи модернізації міських очисних споруд.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: