метизная компания

85 мільйонів на онкодиспансер – пропозиція нардепки Анни Колісник до Держбюджету

Економіка, Медицина | 09:46, 4.10.2021
 Поділитися

Поділитися в

Народна депутатка від партії «Слуга народу» Анна Колісник звернула увагу на проблемне питання Сумщини – онкодиспансер та внесла пропозицію до Держбюджету 2022. У пропозиції зазначається, що сума субвенції складатиме понад 85 з половиною мільйонів гривень.

Сумська область й досі залишається у першій трійці регіонів за кількістю онкологічних захворювань. Всього в області налічується 36 тисяч людей хворих на онкологію, а комунальне некомерційне підприємство Сумської обласної ради «Сумський обласний клінічний онкологічний диспансер» все ще не має сучасного обладнання – лінійного прискорювача в комплексі з комп`ютерним томографом та відділенням хімієтерапії.

«Неодноразово відвідувала обласний онкодиспансер та спілкувалася із лікарями закладу, під час візитів на Сумщину. Із проблемою придбання лінійного прискорювача я знайома давно.  Детально ознайомившись із ситуацією ми ініціювали спрямування державних коштів на капітальний ремонт частини приміщень у «Сумському обласному клінічному онкологічному диспансері» та на придбання й встановлення лінійного прискорювача у вищезгаданий медзаклад», – повідомляє нардепка.

Пропозицію Анни Колісник до проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» підтримали нардепи від Сумщини: Михайло Ананченко, Максим Гузенко, Ігор Васильєв та Микола Задорожній.

Зазначимо, лінійний прискорювач – установка для прискорення заряджених мікрочастинок, в якій траєкторія руху частинки близька до прямої лінії. На відміну від циклічних прискорювачів, пучок заряджених частинок проходить відрізок прискорення лише один раз. Пристрій створює іонізуюче випромінювання з високою проникною здатністю. Завдяки встановленню лінійного прискорювача, лікування пацієнтів, хворих на онкологічні захворювання, перейде на новий рівень. Система призначена для лікування пухлин різних стадій та видів. Потрібно розуміти, що здорові та уражені раком клітини знаходяться близько одна до одної. Тому раніше, під час лікування кобальтовими апаратами, опромінюючи хворі тканини, також опромінювалися й здорові органи.

Нагадаємо, благодійними організаціями вже давно розпочато збір коштів на проведення масштабного капітального ремонту приміщення Сумського обласного онкологічного диспансеру, придбання сучасного лінійного прискорювача для лікування онкохворих та створення умов для його встановлення – облаштування спеціального бункера. Кошти повільно збираються, але повну суму область не в змозі зібрати без державної допомоги.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: