СумБуд
метизная компания

Чи вирішують кредитні канікули проблему з банками та МФО

Економіка | 11:21, 12.05.2022
 Поділитися

Поділитися в

Кредитні канікули, рекомендовані НБУ, не звільняють від необхідності сплачувати борги. Відсотки також будуть нараховані в повному обсязі. Хоча деякі кредитні установи розуміють важкий стан боржників та готові допомогти.

Доступність та популярність швидких кредитних грошей приваблюють багатьох українців. Але з початком війни це стало джерелом додаткових проблем для багатьох українців. Адже після 24 лютого 2022 року постійну роботу втратило біля 53% громадян. Як віддавати борг, якщо постійного доходу немає?

МФО: складна ситуація

Мікрофінансові заклади спочатку заявили, що також не нараховуватимуть штрафи за прострочення платежів. Але згодом виявилося, що у їхніх боржників з’явилися додаткові проблеми. Хтось скаржиться на різке підвищення відсотків, комусь довелося спілкуватися з агресивними колекторами тощо. Слід відзначити, що до таких порушень вдаються маловідомі або навіть не ліцензовані заклади.

Відомі МФО, які давно працюють в Україні та мають високий рейтинг, зазвичай готові піти назустріч клієнту. Коли немає коштів, щоб віддати борг, треба негайно звернутися до установи та знайти новий формат співвідношень: погодити строки, домовитися про відсотки, надати гарантії. Це цивілізований шлях вирішення проблем з боргами. Та спеціалісти рекомендують звертатися тільки до перевірених МФО. Наприклад, на meta.ua/mfo/bez-photo/ можна переглянути рейтинг організацій, які можуть дати позику навіть без фото. На сторінці також є інформація про умови кредитів та вимоги до позичальника.

Кредитні канікули: чи буде списано борги?

НБУ дозволяє банківським установам під час воєнного стану вводити кредитні канікули для боржників, які неспроможні вчасно повернути позикові кошти. Дехто сприймає ці рекомендації як повне списання усіх боргів, але це геть помилковий погляд.

Дійсно, Нацбанк дозволяє кредитним установам не нараховувати штрафи та пені за прострочені платежі. Але слід розуміти, що тіло кредиту треба повернути, а нарахування відсотків за користування коштами ніхто не відміняв.

Деякі банки також пропонують своїм клієнтам додаткові пільги, наприклад:

  • знижують відсоткову ставку по кредиту;
  • запроваджують додатковий термін пільгового користування кредитними коштами;
  • скасовують підвищену відсоткову ставку;
  • подовжують термін дії карток тощо.

Окремі правила та строки їх дії банки встановлюють самостійно, подробиці треба уточнювати на відповідних сайтах. Таким чином, сума боргу поступово зростатиме, якщо на рахунок нічого не внесено. Фінансові фахівці радять віддавати хоча б невеличкі суми задля того, щоб поліпшити стан кредитного рахунку та зменшити заборгованість.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: