метизная компания

Децентралізація в Україні: громади Сумської області матимуть сучасні ЦНАПи

Економіка | 11:59, 1.03.2019
 Поділитися

Поділитися в

У грудні 2018 року команда напряму з покращення якості адміністративних послуг Програми «U-LEAD з Європою» оголосила третій раунд відбору громад для надання допомоги у модернізації та створенні ЦНАП. Комісія з відбору у складі експертів Програми, представників Секретаріату Кабінету Міністрів України, Мінрегіону та Мінекономрозвитку проаналізувала 327 заявок із 22 областей України та відібрала 151 заявку для подальшого аналізу спроможності громад та розробки Технічних Завдань для створення чи модернізації ЦНАП. Серед них – 9 заявок з Сумської області.

До відібраних 10 громад із Сумської області приєднаються 9 нових , ЦНАПи яких в рамках реалізації Програми U-LEAD будуть модернізовані до європейського рівня. Це Білопільська, Буринська, Дубов’язівська, Кириківська, Комишанська, Конотопська, Лебедин, Охтирка, Чернеччинська громади.

Покращення якості надання адміністративних послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою»передбачає:

  • Підтримку у створенні та модернізації до 600 належних ЦНАП;
  • Розробку та запуск ІТ-систем «Трембіта» та «Вулик» для е-урядування та ефективного надання державних, регіональних та місцевих адміністративних послуг.

Фаза Впровадження програми (березень 2018 – квітень 2020) здійснюється у форматі чотирьох раундів до 150 учасників у кожному. Кожен раунд включає наступні види підтримки:

  • Розробка Технічних завдань (ТЗ) по створенню та модернізації ЦНАП для кожної відібраної громади
  • Фізична підтримка: меблі, офісне обладнання та техніка, програмне забезпечення, дизайн приміщення ЦНАП
  • Інституційна підтримка: створення інституційної структури ЦНАП, навчання персоналу, підвищення обізнаності та участі громадян; навчальні візити та обмін досвідом
  • Крім того, відібраним партнерам буде надана спеціальна підтримка, що включає електронну систему управління чергою та транспортні засоби для мобільного надання послуг (мобільні ЦНАП)

Конкретні види допомоги та її обсяги будуть визначені спільно Програмою та громадою, з урахуванням методологічних підходів Програми до функціонування належного ЦНАП та за результатами візитів до кожної громади. Метою візитів є детальне оцінювання реальних потреб та визначення заходів щодо модернізації та створення ЦНАП. У разі виявлення непереборних перешкод для участі громади в Програмі або надання громадою недостовірної інформації заявка може бути відхилена на будь-якому етапі.

З 1 березня 2019 року кожну громаду зі списку будуть контактувати та відвідувати уповноважені спеціалісти Програми. Протягом березня-червня 2019 року для кожної спроможної громади буде складене Технічне Завдання для створення чи модернізації ЦНАП із розподілом зобов’язань між Програмою та громадою.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: