метизная компания

Керівників трьох підприємств Сумської області звільнено за нарощування заборгованості з виплати заробітної плати

Економіка | 16:30, 12.08.2021
 Поділитися

Поділитися в

Про це стало відомо під час засідання Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати.

З керівниками трьох підприємств розірвано трудові договори у зв’язку з допущенням/нарощуванням заборгованості із заробітної плати (Центральна районна аптека № 4 Охтирського району, ТОВ «Кінотеатр «Дружба», Кролевецьке учбово-виробниче підприємство українського товариства сліпих). Щодо трьох інших керівників надані пропозиції про розірвання контрактів (ТОВ «Суми-Фарм», ДП ДАК «Хліб України» Роменський комбінат хлібопродуктів», Обласна клінічна спеціалізована лікарня). Відкрито 18 кримінальних проваджень стосовно керівників підприємств-боржників відповідно до статті 175 Кримінального кодексу України.

Крім того, до власників підприємств, контролюючих та правоохоронних органів направлено 38 звернень про вжиття заходів впливу до порушників трудового законодавства. Попереджено про персональну відповідальність за порушення строків виплати заробітної плати усіх керівників підприємств-боржників.

У Сумській області на підприємствах бюджетної сфери станом на 8 серпня заборгованість з виплати зарплати відсутня. Проте, обліковуються зазначені борги в сумі 6,1 млн грн в Обласній клінічній спеціалізованій лікарні, які виникли внаслідок приєднання до складу лікарні підрозділів із Сум та Охтирки. На сьогодні застосовуються заходи з оптимізації видатків установи, у тому числі шляхом коригування штатного розпису, ліжкового фонду, пошуку внутрішніх резервів для погашення заборгованості з виплати заробітної плати. Неодноразово Сумською облдержадміністрацією піднімалось питання на рівні Уряду щодо перегляду підходів до контрактування закладів охорони здоров’я психіатричного направлення.

За моніторинговими даними, 6 серпня Сумським НВО було виплачено 2,6 млн грн заробітної плати. Попередньо повністю виплачена зарплата за червень 2021 року. На підприємстві розроблений графік погашення заробітної плати з урахуванням реальних фінансових можливостей підприємства. Згідно з ним до 31 грудня 2021 року буде виплачено заборгованість на загальну суму 32,1 млн грн працівникам, яким заборговано близько 20 тис. грн кожному. Надалі кошти отримають працівники з більшою сумою заборгованості.

Приріст боргу із виплати зарплати відбувся на державних підприємствах, підпорядкованих ДК «Укроборонпром», а саме: Шосткинський казенний завод «Зірка» – на 1,4 млн грн, Державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів – на 3,3 млн грн.

Сумська ОДА

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: