метизная компания

Маніфест по захисту української землі

Економіка, Політика | 18:49, 5.12.2019
 Поділитися

Поділитися в

Аграрії та селяни Сумщини активно долучаються до всеукраїнських акцій проти безвідповідального продажу української землі. Сумчани взяли участь у парламентських слуханнях з цього питання, понад 500 чоловік долучилися до акції протесту під стінами Верховної Ради України та провели акцію з перекриття дороги Суми-Київ.

Сьогодні, на засіданні Об’єднаного штабу по захисту української землі було прийнято Маніфест, який підтримали громадські та патріотичні організації України

МАНІФЕСТ

Об’єднаного штабу захисту української землі

Ми, представники територіальних громад, фермерських господарств, сільськогосподарських підприємств, особистих селянських господарств, домогосподарств, профспілок, патріотичні проукраїнські сили, організації громадянського суспільства та наукового співтовариства висловлюємо рішучий протест проти будь-яких спроб розпродажу Української землі, всупереч волі Українського народу.

Вважаємо, що закріплення на законодавчому рівні моделі обігу земель сільськогосподарського призначення має відбуватися лише за умови обговорення цього питання в суспільстві, з обов’язковим урахуванням позиції громадян, які живуть і працюють на землі. Тих, хто забезпечує сільську зайнятість, наповнення місцевих бюджетів, продовольчу безпеку держави. Саме про це говорив Президент у своїй передвиборчій програмі. Однак 13 листопада всупереч волі народу України парламентською більшістю проголосовано у першому читанні антиконституційний законопроєкт про розпродаж сільськогосподарських земель.

Прийняття даного законпроєкту є реальною загрозою національній безпеці та має бути предметом розгляду правоохоронних органів, а не приводом для хизування на телеекранах випадкових осіб, що дорвалися до влади. Саме таких дій ми вимагаємо від РНБО, Генпрокуратури, ДБР та МВС!

Ми вважаємо, що усі реформи в аграрному секторі повинні спрямовуватися на підвищення добробуту людей, збалансований сільський розвиток, підвищення рівня зайнятості на селі. При цьому держава повинна гарантувати захист прав власності й користування на землі с/г призначення та інші аграрні активи.

Аграрні реформи не мають права втілювати легіонери, які далекі від реалій аграрної економіки і ніколи не працювали на землі. Під диктовку міжнародних кредиторів вони намагаються «по швидкому» розпродати усі стратегічні об’єкти, включаючи земельні ресурси. Але це далеко не те, що може стати поштовхом для розвитку аграрного сектору та
національної економіки в цілому. Такі кроки нагадують рейдерство загальнонаціонального масштабу. Якщо державна політика спрямована на підтримку рейдерів та олігархату, а не справжніх господарів, то ми будемо змінювати антинародну політику і політиків, які її насаджують!

Ми вважаємо, що до повного відновлення територіальної цілісності України – виключне право викупу земель сільськогосподарського призначення повинна мати лише держава.
Розпродаж та будь-яке відчуження земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності має бути заборонено.

Ми вимагаємо від Президента України, як гаранта Конституції: – неухильного виконання норм Конституції щодо збереження землі як основного національного багатства у власності Українського народу;

  • негайного відкликання антинародного та антиконституційного законопроекту No 2178-10;
  • встановлення законодавчої норми про те, що єдиним покупцем земель сільгосппризначення до відновлення територіальної цілісності України та припинення бойових дій на Сході країни має бути держава.

Ми, представники територіальних громад, фермерських господарств, сільськогосподарських підприємств, особистих селянських господарств, домогосподарств, профспілок, патріотичних проукраїнських сил, організацій громадянського суспільства та наукового співтовариства, залишаємо за собою право на громадський протест, гарантований Конституцією України. А також, якщо ми рухаємося до ЄС, то маємо право на акції протесту, до яких вдаються європейські фермери – перекриття дорожнього руху на міжнародних трасах, тракторні колони до урядових будівель, безстрокові пікети та інші заходи. До цих протестів прислуховуються можновладці ЄС. Ми змусимо прислухатися і до нас!

Ми вимагаємо від влади забезпечення дієвого народовладдя в країні і дати можливість громадянам вирішувати долю Української землі та долю України!

Громадська спілка «Аграрний союз України»

Асоціація фермерів та приватних землевласників України

Суспільна система

Федерація профспілок України

Профспілка працівників агропромислового комплексу України

Асамблея аграрних палат України

Комітет захисту рідної землі

Національний корпус

ГО «Голос Нація»

Асамблея громадських організацій малого та середнього бізнесу України

ВГО «Спілка молоді села»

ГО «Наша земля»

Соборне козацтво України «СІЧ»

Всеукраїнське об’єднання ветеранів

Інститут земельної політики

Асоціація «Зелений світ»

ГО «Центр стратегічних досліджень»

ГО «Федерація дітей війни»

ВГО «Спілка сільських жінок України»

Народна солідарність Всеукраїнська профспілка

ВГО «Всеукраїнський центр по боротьбі з корупцією в органах державної влади і правоохоронних органах та органах місцевого самоврядування»

ВГО «Воля»

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: