ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

На шляху розвитку: інтерв’ю з керівником Глухівського агролісгоспу

Екологія, Економіка | 18:32, 2.03.2021
 Поділитися

Поділитися в

На сьогоднішній день загальнодержавна економічна криза, підвищення рентної плати та податку на покриту лісом землю, значний термін окупності готової продукції, істотні витрати на лісозаготівлю в сукупності гальмують роботу багатьох підприємств лісової галузі. Найстійкіші взмозі подолати труднощі.

Про це інформує Глухів.info.

В силах побороти кризу

Минулий рік видався складним і для підприємства «Глухівський агролісгосп». Втім, новопризначений керівник Олександр Добушевський знайшов шлях подолання кризи, не дозволивши ввіреному йому підприємству припинити роботу. Завдяки його компетентним діям, досвіду роботу в даній галузі поступово закриваються питання неплатоспроможності, напрацьовується план дій щодо поліпшення фінансового стану агролісгоспу і погашення боргів.

«За період свого існування з 2000 року Глухівський агролісгосп переживав і часи економічного піднесення і фінансову скруту. Сезонний характер виробництва, політична та економічна ситуація в країні накладають свій відбиток на діяльність агролісгоспу. На жаль, цей вплив не завжди буває позитивним. Пандемія коронавірусу також залишила свій негативний відбиток на роботі підприємства.

Зараз підприємство, навіть всупереч обставинам, працює прибутково. Так, за період 2020 року агролісгосп заготовив 13942 м куб. деревини, з них 12661 м куб. ліквіду. За 11 місяців 2020 року у цехах переробки перероблено 2438 м куб. деревини.»

Варто зазначити, що лісогосподарське виробництво включає проведення комплексу робіт і з лісовідновлення, догляду за лісом, захисту та охорони його від пожеж, шкідників, хвороб і т. д. Першочерговою метою діяльності лісгоспу, попри фінансові труднощі, є збереження і створення на закріпленій за ним території високопродуктивних якісних, біологічно стійких, оптимального видового і вікового складу лісів і лісової фауни, що відповідають високим екологічним, соціальним і економічним потребам суспільства і держави.

«Окрім лісозаготівлі, підприємство приділяє значну увагу лісорозведенню. Так, за 2020 рік заготовлено 18 кг насіння лісових культур (сосна), посаджено 24,1 га лісу. Підприємство на 100 % забезпечується власним посадковим матеріалом. Для цього щорічно вирощується близько 400 тисяч сіянців деревних порід. Кожного року проводиться догляд за лісовими культурами в обсязі 70-80 га та доповнення лісових культур в об’ємі 31,6 га. Плани по лісовідновленню та лісорозведенню підприємство виконує на 100 % і більше».

На меті фінансове оздоровлення лісозаготівельного комплексу

Олександр Добушевський, як новопризначений керівник господарства, першочергово поставив за мету відновити платоспроможність підприємства, оскільки при роботі попереднього керівництва виникла заборгованість заробітної плати, до того ж екологічна інспекція виписала чималий штраф.

За словами Олександра Анатолійовича, на даний час погашена заборгованість перед екологами, заробітна плата виплачується своєчасно і в повному обсязі, лишається розрахуватися з кредиторами – це і є вірний крок до фінансового одужання.

«Підприємство екологічна інспекція оштрафувала на 400 тисяч гривень. Виконавча служба арештувала рахунки через штраф. Довелось його сплатити. На сьогоднішній день хочеться стабільної роботи, аби підприємство по трохи розвивалось».

Реалізація продукції – запорука фінансової стабільності

Цифри говорять самі за себе. Олександр Анатолійович розповідає про економічні успіхи господарства, досягнуті за минулий рік.

«Випуск товарної продукції у 2020 році склав 10 млн. 742 тис. грн..( з неї по лісовому господарству 8 млн. 29 тис. грн.., по переробці 2 млн. 713 тис.грн).

Одним з основних показників успішної роботи підприємства, за рахунок якого досягається фінансова стабільність господарства, є такий показник, як реалізація продукції. З початку поточного року підприємство реалізувало 12889,5 м куб. продукції на суму 9 млн. 531 тис.грн, в тому числі 11816 м куб. необробленого лісу на суму 6 млн. 431,1 тис.грн., та 1073,5 м куб. продукції переробки на суму 3 млн. 99,9 тис.грн . Підприємство реалізовує продукцію не лише на внутрішньому ринку, а й на експорт. З початку року із загального обсягу реалізації на експорт реалізовано 394,75 м куб. продукції на суму 1 млн. 410,6 тис. грн. Отже, експорт в загальному обсязі реалізації складає 14,8 %.»

«Лісові» гроші поповнюють бюджет та фонд оплати праці

«З початку року підприємством сплачено до бюджетів та фондів всіх рівнів близько 3 млн. 388,8 тис.грн., в тому числі до державного бюджету 1 млн. 758,6 тис.грн., до місцевого бюджету 1 млн. 630,2 тис.грн., з них єдиного соціального внеску 700,2 тис.грн.»

Стабілізація фінансового становища підприємства тісно пов’язана з чисельністю та плинністю кадрів.

«На даний час на підприємстві працює 37 осіб. Продуктивність праці складає 290324 грн/ос., що в порівнянні з минулим роком більше на 20 %. Фонд оплати праці становить 2 млн. 743,9 тис.грн.»

На жаль, негативний відбиток накладає недостатня оснащеність підприємств лісового комплексу необхідним обладнанням і не висока рентабельність.
«Обладнання застаріле, тому важко виконувати плани по переробці лісопродукції. Адже чим більший показник переробки лісопродукції, тим більше грошей ми заробляємо».

Проте і тут впроваджуються нові механізми роботи.

«Останнім часом агролісгосп проводить оптимізацію та модернізацію виробництва: вдосконалює процесс переробки деревини, запроваджує сучасні інформаційні технології та системи фіксації та оформлення руху деревних ресурсів із застосуванням засобів автоматизації. Так, в агролісгоспі в поточному році запроваджений електронний облік деревини, який тісно пов’язаний з бухгалтерською системою 1С. Підприємство працює стабільно і прибутково, має певні плани щодо освоєння нових ринків, здійснює пошук споживачів як у межах країни, так і за кордоном».

Олександр Добушевський впевнений, що високопрофесійна, якісна організація ведення лісового господарства допоможе забезпечити сталий розвиток підприємству, гарантувати працівникам стабільну роботу і своєчасну виплату заробітної плати.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: