СумБуд
метизная компания

На Сумщині планують розвивати спиртову галузь

Економіка | 12:31, 17.05.2018
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Учора, 17 травня, в облдержадміністраціїї розглянули питання стану та перспектив розвитку спиртових заводів Сумщини.

У Сумській області знаходиться п’ять спиртових заводів, а їх потужності з виробництва продукції становить близько 300-400 тисяч декалітрів. На сьогодні фактично виробнича діяльність здійснюється лише на двух підприємствах – Попівський експериментальний завод і Дубов’язівський спиртзавод.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр Маслак запевнив, що є також заводи, які зберегли свої потужності і готові працювати, але не мають такої можливості.

«Заборгованість, в основному, перед бюджетом і регулювання (ліцензійні умови, дозвільні процедури) – основні стримуючі фактори», – розповів він про причини простою спиртової галузі у регіоні.

Керівник технічного управління ДП «Укрспирт» Георгій Вергелес акцентував, що підняття будь-якого акцизу – це зменшення купівельної спроможності і виробництва, а капіталізація ДП «Укрспирт» нарешті почала збільшуватися за рахунок нових технологій і сучасного обладнання, тому неприйняття відповідного законопроекту знову почне гальмувати розвиток цієї галузі.

На думку керівника відділу стратегічно-інноваційних технологій ДП «Укрспирт» Миколи Черхавого, в Україні необхідно максимально залучати досвід інших країн, де вже давно є безвідходне виробництво.

«Наприклад, заходить на завод кукурудза – її перемололи, виготовили олію, крохмаль, а все, що лишилось висушили і зробили високобілковий корм для тварин – повна переробка, безвідходне виробництво. У нас з кукурудзи, наприклад, зробили тільки спирт і все. А нам потрібно робити так, щоб продукт мав таку собівартість, щоб його купляли і на експорт», – навів він приклад.

У підсумку наради вирішили підготувати звернення від голови облдержадміністрації і від голови облради до Кабміну щодо нового законопроекту, який надасть більше можливостей для розвитку спиртової галузі та покращення економічної ситуації в країні.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

ОН клиник. Лечение гемороя
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: